Консультация Государственной фискальной службы online

Уважаемый посетитель, вы находитесь на странице Черкасского информационно-делового портала "КОНСУЛЬТАЦИЯ ФИСКАЛЬНОЙ СЛУЖБЫ", которую обслуживают профильные специалисты ГФС в Черкасской области.

Для получения консультации по интересующим Вас вопросам национального налогового и таможенного законодательства, пожалуйста, назовите себя (должность, название предприятия). Если вы укажете просто ник или псевдоним, ответ на Ваш вопрос не будет носить официального характера, и Вы не сможете ссылаться на него в спорных вопросах.

Ваш электронный адрес нужен для того, чтобы отправить на него сообщение о том, что ответ на Ваш вопрос стал доступен на странице "КОНСУЛЬТАЦИЯ ФИСКАЛЬНОЙ СЛУЖБЫ".

Обращайтесь! On-line консультация - это:
-экономия Вашего времени;
-возможность получить официальный ответ в электронном формате;
-удобство и оперативность
.

*Представьтесь пожалуйста:
*Ваш вопрос:
E-mail
*Код на картинке: Обновить картинку

* - обязательные поля

Поиск ответов:

Добрий день. Ми в оренду здаємо виробниче приміщення. Відповідно до оренди Орендар споживає електроенергію. З січня місяця 2015р електроенергія стала імпортним товаром і має код УКТЗ. Прошу дати відповідь на таке запитання: Чи потрібно нам Орендодавцю у податковій накладні за надання послуг по передачі електроенекргії ставити код УКТЗ для Орендаря? Дякую.
(04.02.2015 10:44) Любомира

Доброго дня!

Так, код товару, ввезеного (імпортованого) на митну територію України, згідно з УКТ ЗЕД зазначається постачальниками в податковій накладній на всіх етапах постачання такого товару на митній території України.

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
я в разводе. проживаю с ребенком 4 года. получаю зар.плату 2400 грн., могу ли я претендовать на налоговую льготу?
(04.02.2015 10:33) Татьяна

Доброго дня!

Гранична сума для застосування податкової соціальної пільги: прожитковий мінімум для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помножений на 1,4 та округлений до найближчих 10 гривень (п. 169.4.1 ПКУ) в 2015 році ця сума становить - 1710 грн.

Ваша сума заробітної плати більша.

Дякуємо за птання

Мне пришло електронне повідомлення про взяття рахунків на облік в органах ДФСУ .... Указали МФО 899998 Указали р/с 37518000209135, но не указали названия банка и не указали ЕГРПОУ. Это счет на который я должен перечеслять НДС?
(04.02.2015 10:17) Галенко Віктор Олексійович

Доброго дня!

Так, вам відкритий електронний рахунок.

Електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ   (далі – електронний рахунок) – рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку.

Для кожного платника податку Казначейством відкрито один електронний рахунок.

Відкриття та обслуговування електронних рахунків Казначейством здійснюється на безоплатній основі. Інформація про рух коштів на електронних рахунках платникам податку надається ДФС України за відповідним запитом платника на безоплатній основі без обмеження кількості запитів та у часі.

Датою початку використання електронного рахунку є 01.02.2015 для суб’єктів господарювання, які зареєстровані платниками ПДВ до 01.02.2015, а для суб’єктів господарювання, які будуть зареєстровані як платники ПДВ у будь-який період після 01.02.2015 – дата їх реєстрації платниками податку.

Протягом дії системи електронного адміністрування ПДВ у тестовому режимі платники податку самостійно зараховують на такі електронні рахунки кошти з власних поточних рахунків, відкритих у банківських установах, у сумах, необхідних для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку, задекларованих ними в податковій звітності з ПДВ.

Дякуємо за питання

ФОП на загальній системі оподаткування. Чи може він включати у витрати вартість ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами?
(04.02.2015 09:39) Ірина

Доброго дня!

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців передбачений ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI.

Відповідно до п. 177.4 ст. 177 ПКУ до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтвердженні витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно із розділом ІІІ ПКУ.

     Згідно із п. 138.1 ст. 138 розділу ІІІ ПКУ витрати, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, складаються із витрат операційної діяльності, які визначаються згідно з п. 138.4, п. 138.6 - 138.9, пп. 138.10.2 - 138.10.4 п. 138.10, п. 138.11 ст. 138 ПКУ.

     Відповідно до пп. «ж» пп. 138.10.6 п. 138.10 ст. 138 ПКУ включаються до складу валових витрат витрати, понесені на придбання ліцензій та інших спеціальних дозволів (крім тих, вартість та строк використання яких відповідають ознакам, встановленим для основних засобів розділом І ПКУ, та підлягають амортизації у складі нематеріальних активів), виданих державними органами для провадження господарської діяльності

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Чи сплачують військовий збір платники єдиного податку 2 групи у 2015 році?
(04.02.2015 09:34) Ірина

Доброго дня!

Платники єдиного податку не є платниками військового збору.

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Чи потрібно виписувати податкову накладну на товари, передані неприбутковій організації як благодійна допомога, на кого виписувати і по яким цінам? Дякую.
(04.02.2015 09:26) Бухгалтер

Доброго дня!

Якщо платник податку на додану вартість постачає товари/послуги покупцеві, який не зареєстрований як платник податку, то два примірники таких податкових накладних складаються в паперовому вигляді та залишаються і зберігаються (відповідно до законодавства) в особи, що їх склала.

З 1 січня 2015 року при постачанні товарів/послуг, необоротних активів база оподаткування визначатиметься на рівні, не нижчому від: ціни придбання – для товарів/послуг; балансової (залишкової) вартості – при постачаннях необоротних активів. Балансова  вартість об'єктів визначається за даними бухгалтерського обліку станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюється продаж таких об'єктів. Підприємці, які не ведуть бухгалтерський облік необоротних активів, визначають базу оподаткування виходячи зі звичайної ціни.

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Поясність порядок нарахування ЄСВ. Коли обовязково платити з МЗП для бюджетних установ, за умов коли місяць відпрацьовано не повність, (звільнення, відпустка, лікарняний)?
(04.02.2015 09:26) Альона

Доброго дня!

З 1 січня 2015 року змінено порядок нарахування ЄСВ на заробітну плату працівників, меншу за мінімальний розмір.

Так, якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки ЄСВ, установленої для відповідної категорії платника (ч. 5 ст. 8 Закону № 2464).

Розмір мінімальної зарплати в січні – листопаді 2015 року – 1218 грн., у грудні 2015 року – 1378 грн.

Це правило не застосовується при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи. До таких доходів ставки ЄСВ застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру без застосування коефіцієнта бази нарахування.


Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Здравствуйте. Физическим лицом не предпринимателем (займодатель) с предприятием (заёмщик) был заключен договор возвратной финансовой помощи (ВФП) в гривнах, с указанием долларового эквивалента на 1 год. Не противоречит ли законодательству указание долларового эквивалента в беспроцентном договоре возвратной финансовой помощи (ВФП)? Будет ли являться доходом физического лица не предпринимателя (займодателя) положительная курсовая разница, образовавшаяся при возврате ему юрлицом (заёмщиком) общей суммы ВФП? Если да, то облагается ли этот доход физлица (займодателя) налогом и по какой ставке?
(04.02.2015 08:45) Эдуард

Доброго дня!

Що стосується повернення основної суми поворотної фінансової допомоги, то згідно із підпунктом 165.1.31 статті 165 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому або основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.

Сума, яка понад суми поворотної фінансової допомоги є доходом фізичної особи та оподатковується ПДФО в розмірі 15% в сумі до 10 мінімальних заробітних плат, та 20% нараховується на різницю від перевищення.

Ст.ст.524, 533 Цивільного кодексу: сторони можуть визначити грошовий еквівалент зобов’язання в іноземній валюті. Зобов’язання повинне бути виконане в гривнях.

Дякуэмо за питання

ФОП на едином налоге 5% без наемных рабочих.Нужно ли платить военный сбор. Если да, то с какой суммы.
(03.02.2015 16:27) людмила

Доброго дня!

Військовий збір сплачується з доходів фізичної особи, які оподатковуються і ПДФО.

Дохід платників єдиного податку від підприємницької діяльності не є об'єктом військового збору

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Доброго дня. У формі 1ДФ за 3 кв. не було відображено нарахованої допомоги по вагітності та пологах, виплата ж відбулася уже у 4 кварталі. При поданні уточнюючої за 3 квартал чи буде нарахований штраф 510грн.?
(03.02.2015 16:24) Оксана

Доброго дня!

У податковому розрахунку за формою № 1-ДФ сума допомоги відображається з ознакою доходу 22 “Сума державної матеріальної та соціальної допомоги …”. Вся сума допомоги відображається у кварталі, у якому іі було нараховано. Тобто цю суму не треба розподіляти між місяцями відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Також звертаємо увагу, що відповідно до пункту 119.2 статті 119 ПКУ: передбачені цим пунктом штрафи не застосовуються у випадках, коли недостовірні відомості або помилки у податковій звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку виникли у зв'язку з виконанням податковим агентом вимог пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу та були виправлені відповідно до вимог статті 50 цього Кодексу» (Закон України від 24 жовтня 2013 року № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень»).

Дякуємо за питання

Ви не надали відповідь на моє запитання. Я хочу знати чи потрібно мені платити військовий збір зі спадщини, отриманої від мами у 2015 році? Дайте чітку відповідь, а не розповідайте мені теорію про суть військовго збору!
(03.02.2015 16:18) Інна

Офіційне роз'яснення від ДФС України щодо оподаткування спадщини І ступня військовим збором відсутнє.

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
В формі Податкової декларації з податку на нерухоме майно,відмінне від земельної ділянки для юридичних осіб затвердженої наказом Мінфіну України від 01.07.2014 р.№ 735, фігурує житлова нерухомість. Чи можна цю форму застосовувати для нежитлової, чи буде нова форма?
(03.02.2015 13:47) Ирина

Доброго дня!

З метою забезпечення виконання Закону № 71 до затвердження форми податкової звітності платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки - юридичним особам пропонується до 20 лютого 2015 року задекларувати об’єкти оподаткування використовуючи форму Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 01.07.2014 №735.

        У разі наявності у платника податку об’єктів нежитлової нерухомості в колонці 2 «Тип об'єкта житлової нерухомості» зазначається значення «3 - інше», при цьому в колонці 3 «Загальна площа об'єкта житлової нерухомості» необхідно вказувати загальну площу об’єкта нежитлової нерухомості.

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Разработка и продвижение сайтов

Продажа репродукций картин

Последние статьи

Защитим свой дом
Бронированные двери отличаются своими особыми запирающими механизмами.
Бюджетный смартфон еще не значит плохой
Среди большого предложения на рынке современных смартфонов можно легко найти как элитные модели от раскрученных брендов, цена который очень высока, так и дешевые китайские подделки, приобрести которые можно за сущие гроши
Франшиза или самостоятельный бизнес?
Не всегда есть возможность начать бизнес с нуля, к тому же многим свойственно желание начать зарабатывать большие деньги, не тратя годы. В итоге, в последнее время особенно популярным стало приобретение франшизы на бизнес.
Клининг на высоте
Если вы желаете получить клининговые услуги на высшем уровне в Харькове, советую вам обратиться в компанию Кристал Клин Сервис
Монтаж отопительной системы в частном доме
Безусловно монтаж отопительный системы в частном доме - это важнейший элемент для обеспечения комфорта, уютной температуры в доме. Как правило, в нашей стране популярна водяная система отопления - она проста и доступна.

Черкассы фото галерея

Всего в галерее 1751 фото Сквер возле Горисполкома Сквер возле Горисполкома
Вся фотогалерея

Расписание поездов

Карта г. Черкассы

Электронная карта г. Черкассы и Черкасской области

Налоговоя консультация ГФС

Налоговоя консультация ГФС

Налоговая справка ГФС

Информация ФГИ

Купить хостинг Установка спутникового телевидения

Черкасские новости

Новые топонимы придется "спускать" сверху
2 октября 2015
На Черкащине большинство местных общин не спешат добровольно "декоммунизировать" свои населенные пункты
(комментариев: 3)
Народу предлагают разоружаться...
2 октября 2015
Украинские правоохранители объявили о начале месячника добровольной сдачи оружия
(комментариев: 0)
"Битва за хлебный маршрут"
1 октября 2015
Из-за бизнес-разборок в Черкасском районе блокировали маршрутные автобусы
(комментариев: 1)
Создать семью в режиме онлайн
1 октября 2015
В Черкассах и Умани теперь можно подать заявление на регистрацию брака через Интернет
(комментариев: 0)
И не важно, по чем там бензин...
30 сентября 2015
Житель Умани сделал электробайк из старого советского мотоцикла
(комментариев: 0)

Погода в Черкассах

Черкасский городской форум

Черкасский городской форум