Налоговая справка ГФС

Оксана 15-02-2016 17:7

Лікарняний листок за грудень 2015 р.нараховано і виплачено у січні 2016р.Який % нараховувати ПДФО і як показати у звіти по ЄСВ
Суми лікарняних, нарахованих і виплачених у січні 2016 року за місяці 2015 року, включаються при перерахунку до загального оподатковуваного доходу відповідних податкових періодів (місяців) 2015 року та оподатковуються за ставками ПДФО, які діяли до 01.01.2016р., тобто 15% (20%), а суми відпускних, нарахованих та виплачених у грудні місяці 2015 року за січень 2016 року, відносяться податковим агентом до загального оподатковуваного доходу січня місяця та оподатковуються за ставкою 18 %.

Відповідні роз’яснення прописані в листі ДФС України від 22.01.2016р. №2074/7/99-99-17-03-01-17 та в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 103.02).

Головне управління ДФС у Черкаській області

Оксана Федорівна 15-02-2016 15:47

Підприємство сплачує банку (платники ПДВ), комісію за розрахунково-касове обслуговування, як таку операцію вірно відобразити в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних, та в який рядок проставити в декларації з ПДВ? Дякую.
Відповідь:

Реєстр виданих та отриманих накладних на даний час відмінений та використовується лише як допоміжна програма для заповнення звітності з ПДВ.

Відповідно до пп.196.1.5 п.196.1 ст.196 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755–VI зі змінами та доповненнями не є об’єктом оподаткування операції з надання послуг платіжних організацій платіжних систем, пов’язаних з переказом коштів, з інкасації, розрахунково-касового обслуговування, залучення, розміщення та повернення коштів за договорами позики, депозиту, вкладу (у тому числі пенсійного), управління коштами та цінними паперами (корпоративними правами та деривативами), доручення, надання, управління і відступлення прав вимоги за фінансовими кредитами фінансових установ, кредитних гарантій і банківських поручительств особою, що надала такі кредити, гарантії або поручительства. Перелік послуг з розрахунково-касового обслуговування визначається Національним банком України за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику.

Відображення даних операцій в податковому кредиті не передбачено формою декларації з податку на додану вартість затвердженою наказом МФУ від 28.01.2016 №21, тобто не відображається.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Оксана Федорівна 15-02-2016 15:45

Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, по м.Черкаси податок на нерухоме майно для юросіб нежитлова нерухомість, які ставку на 2016 рік встановили? Дякую.
Відповідно Рішення Черкаської міської ради від 28.01.2016 р. № 2-136 ставка податьку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для юридичних осіб встановлена у розмірі - 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного(податкового) року, за 1 кв.метр бази оподаткування .

Головне управління ДФС у Черкаській області

Оксана Мазуренко 15-02-2016 15:8

Добрий день! Підскажіть будь-ласка змінилися рахунки для сплати ЄСВ з ФОП і ЄСВ з підприємців?
Ні, рахунки станом на 15.02.2016 року не змінилися.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Лілія 15-02-2016 14:58

Доброго дня! Підскажіть будь-ласка, який зараз порядок закриття ФОП у податковій (після звернення до реєстратора)?ФОП не здійснює діяльність з 2013 року, здаються пусті звіти.
Закриття ФОП розпочинається у Держаного реєстратора, після звертаєтесь до ДПІ за місцем обліку для написання заяви на закриття ФОП, проведення перевірки та подання ліквідаційної декларації (по ЄСВ та про майновий стан і доходи).

Головне управління ДФС у Черкаській області

Бухгалтер 15-02-2016 10:45

Здравствуйте, если приходная накладная выписана 29 января, но на складе товар оприходован 02 февраля, можно ли налоговую накладную 29 января провести в декларации по НДС в январе, или нужно ее проводить в феврале, так как товар оприходован в феврале и не оплачен ( так как отсрочка платежа 2 недели)?
Відповідь: Пунктом 187.1 ст. 187 ПКУ визначено, що датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
     а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
     б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів – дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Дата виписки податкової накладної повинна співпадати з першою подією, або датою відвантаження товару, або датою отримання коштів, якщо перша подія відбулась 2-го лютого, то дата виписка накладної повинна бути 2-го лютого.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Світлана 12-02-2016 16:2

Працівниці продовжили лікарняний по пологам і декретній відпустці.По попередньому лікарняному виплати зроблені. Тепер потрібно донарахувати певну суму.Чи додається ця сума до попередньо нарахованої за місяць і які проводяться утримання з цих нарахувань?
У випадках, коли проводяться донарахування і виплати сум за попередні податкові періоди (місяці), зокрема, суми виплат у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні), або нарахування відпускних за майбутні періоди, то такі суми донарахувань (нарахувань) при здійсненні перерахунку слід відносити до відповідних податкових періодів, за які провадяться нарахування.

            По ЄСВ ставки застосовуються на момент нарахування доходів.

            ПДФО: суми лікарняних, нарахованих і виплачених у січні 2016 року за місяці 2015 року, включаються при перерахунку до загального оподатковуваного доходу відповідних податкових періодів (місяців) 2015 року та оподатковуються за ставками, які діяли до 01.01.2016, тобто 15 відс. (20 відс.).     

Головне управління ДФС у Черкаській області

Юрій 12-02-2016 15:57

Разом з декларацією по прибутку підприємств потрібно подати фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва. Чи вважається звіт форми S011001 поданим до фіскальної служби, якщо він відправлений з використанням ЕЦП на шлюз ДФС та на нього отримана друга квитанція від Держстату?
Так, буде вважатися поданим.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Сорока Ірина 12-02-2016 13:14

Доброго дня!!! Підкажіть, будь ласка, у якому рядку "Податкової декларації з податку на прибуток підприємства" за 2015 рік потрібно відображати витрати минулого періоду, не відображені у податковій декларації за 2014 рік? Дуже дякую за відповідь.
В податковій декларації з податку на прибуток за 2015 рік не передбачено відображення витрат минулих періодів. Витрати, що не враховані в декларації з податку на прибуток за 2014 рік, можливо врахувати шляхом подання  уточнюючої декларації або у складі Декларації за поточний звітний (податковий) період з поданням Додатка ВП.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Ирина 12-02-2016 11:18

Доброго дня! Питання по новій Декларації з ПДВ. Додаток 2 за січень 2016 потрібно розбивати на періоди "мінусів", якщо вони тягнуться 3 місяці? І що вказується в кол. 2 Дод.2 "Платник податку-покупець"?
Станом на 16.02.2016 року відповідно до наказу МФУ від 28.01.2016 №21 форма «додатку 2» передбачає заповнення звітного (податкового) періоду, у якому виникло значення, тобто розбивка по періодах.

В графі «Платник податку - покупець (індивідуальний податковий номер)» згідно вищевказаного порядку ІПН покупця.

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Раиса 12-02-2016 10:35

Доброго дня. Прокунсультуйте, будь ласка. чи враховується соціальна пільга найманому працівнику при нарахуванні податку з доходу, якщо людина звільняється в середині місяця.
Відповідно до пп.169.3.4 п. 196.3 ст. 169 Податкового кодексу України податкова соціальна пільга надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платник податку був звільнений з місця роботи.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Наталя 11-02-2016 22:9

Добрий день.Чи може ТзОВ зарахувати кошти підприємцю, який надав послуги, на картку, яка була відкрита не на ФОП а на фізичну особу, якщо це обумовити в угоді.
Відповідно до п.1.3 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492 (далі – Інструкція), фізичні особи мають право відкривати рахунки для забезпечення своєї господарської діяльності і власних потреб у будь-яких банках України відповідно до власного вибору (поточні розрахункові рахунки фізичних осіб – підприємців; поточні розрахункові рахунки фізичних осіб – резидентів, які не є підприємцями).

Особа, що відкриває рахунок фізичній особі (власник рахунку/представник власника рахунку/фізична особа, яка відкриває рахунок на користь третьої особи), зобов’язана письмово повідомити банк про наявність або відсутність у власника рахунку статусу підприємця або особи, яка провадить незалежну професійну діяльність (п.1.13 Інструкції).

Забороняється використовувати поточні рахунки фізичних осіб для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької діяльності (п.7.7 Інструкції).

За поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб - резидентів здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та вимог законодавства України, які не пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності (п.7.8 Інструкції).

 

 

 

 

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДФС

Інформація Державної фіскальної служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин
Дяченко Катя