background
У бібліотеці пройшов "Книжковий день Гаррі Поттера"

Уже вчетверте на кілька годин Черкаська обласна бібліотека для дітей перетворилася на наймагічніше місце у світі. «Книжковий день Гаррі Поттера» зібрав під нашим дахом 120 юних поттероманів із Черкас та області, подарувавши нагоду випробувати свої чаклунські сили, а заразом, перевірити ерудицію, заробити тематичні сувеніри, пофотографуватися, добряче розважитися й відпочити.

Відкрився Всеукраїнський тиждень дитячого читання – 2024

«Шевченко закликає, Україна перемагає!» – під такою назвою й, одночасно, гаслом у Черкаській обласній бібліотеці для дітей відкрився традиційний Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Подія, присвячена 210-й річниці від дня народження Тараса Шевченка, була покликана продемонструвати юним читачам, що поетичне слово Кобзаря досі актуальне й зрозуміле кожному українцеві, що його філософія й спосіб життя гармонійно вписуються в сучасну культуру й що за бронзовими пам’ятниками та розтиражованими портретами була яскрава жива особистість, гідна наслідування й захвату.

Літературно-музичний салон пам'яті Леся Гомона

Яскравій, але, на жаль, маловідомій широкому колу читачів постаті Леся Гомона (справжнє ім’я – Олександр Королевич) було присвячено зустріч у літературно-музичному салоні, яка пройшла 15 березня в Черкаській обласній бібліотеці для дітей. Участь у заході в якості ведучих, декламаторів і глядачів взяли учні 8-А, 8-Б, 9-А, 9-Б, 10-А класів Першої міської гімназії. Саме в цьому освітньому закладі (на той час – міській чоловічій гімназії), за однією з версій, навчався Лесь Гомін. Організували зустріч працівники відділу масової роботи та естетичного виховання. Вони ж підготували тематичну книжкову виставку, щоб після заходу всі зацікавлені творчістю митця читачі могли ближче ознайомитися з наявними в нашому фонді виданнями.

Шевченкіана – 2024 у бібліотеці

Віднаходити нові сенси у вічній поезії та безсмертних полотнах Кобзаря, глибше пізнавати колізії його долі та досліджувати нові, маловідомі, факти біографії, залучати юних читачів до творчості великого українця й допомагати їм роздивитися за класичними пам’ятниками живу, чуттєву й безмірно талановиту людину, – усе це особливо актуально у 2024-му, адже 9 березня виповнилося 210 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Черкаська обласна бібліотека для дітей долучилася до загальноукраїнського святкування ювілею й запропонувала своїм користувачам чимало тематичних заходів, присвячених постаті й роботам уславленого митця.

Представляємо розгорнутий віртуальний матеріал про Тараса Шевченка

Тарас Шевченко – постать, про яку говорити чи не найскладніше. Надто програмний, достоту народний і направду впізнаваний, разом із тим, «прошитий» численними шаблонами й стереотипами. Геній, Пророк, Кобзар, Батько, основоположник нової української літератури, творець літературної мови... Твори його читають, вивчають напам’ять уже багато поколінь, ба навіть досі наслідують, копіюючи стиль. У найскладніші часи Шевченків портрет прирівнювався до ікони, а «Кобзар» цінувався як Святе Письмо.

Тарас Шевченко – не лише митець істинного кшталту й органічного вияву, Великий Земляк для нас, черкащан, різногранна творча особистість (поет, прозаїк, художник), мислитель, громадський діяч. І хай це звучить патетично, але Тарас Шевченко – це Україна. Він над часом, тож його тексти ніколи не втратять актуальності. Вони завше про нас – українців...

До 210-річчя від дня народження видатного митця представляємо вам краєзнавче літературне портфоліо «Він жив Україною...». Життєпис, короткий огляд творчості, численні посилання на відео та інші ресурси, присвячені Тарасу Григоровичу, культура мемів, пов’язана з постаттю Кобзаря, а також значна бібліографія як самого письменника, так й інших авторів, зацікавлених у дослідженні його спадку. Матеріал доступний на сайті Черкаської обласної бібліотеки для дітей у розділі «Ресурси бібліотеки» (рубрика «Інтерактивні ресурси. Відомі земляки»).