Вітання голови ЦП УТОС В.М.Більчича з Великоднем

З Великоднем!

Сердечно вітаю вас зі світлим Христовим Воскресінням!

Великдень – це свято любові та відродження, символ нашого спасіння.

У цей день ми спільно молимо Бога наповнити наші серця благословенням та радістю, просимо Всевишнього захистити Україну та дарувати щастя та впевненість у майбутньому.

Свято Великодня спонукає кожного із нас ще раз замислитися над вічними цінностями християнської моралі, дає нам добру нагоду наповнити свої серця любов’ю і добротою, зміцнює кожного з нас духовно.

З настанням Пасхальних днів пробуджується не тільки земля, а й усі людські надії й сподівання на добру долю.

Тож нехай Світло Воскресіння Христового  надає нам  силу перебороти всі труднощі, які випали на нашу долю та непохитну віру в кращий завтрашній день!

У торжестві Великоднього вітання «Христос Воскрес!» Зичу, щоб Божа благодать ніколи не покидала ваші родини.

Нехай Господь дарує всім радість, мир та злагоду!

Христос воскрес! Воістину Воскрес!

З повагою
голова ЦП УТОС В.М.Більчич

5 травня – Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю

Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю

Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю світова спільнота відзначає щорічно 5 травня. У цей день 1992 року люди з інвалідністю з сімнадцяти країн одночасно провели перший Загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації люди з інвалідністю. З того часу подібні заходи відбуваються кожне п’яте травня.

Цей день покликаний звернути увагу людей на проблеми, пов’язані з захистом прав людей з інвалідністю. Метою Міжнародного дня боротьби за права людей з інвалідністю є сприяння більш глибокому розумінню проблем, пов’язаних з людьми, які мають інвалідність, мобілізація підтримки прав та гідності людей з інвалідністю.

За офіційними даними, в Україні проживають приблизно три мільйони людей зі статусом осіб з інвалідністю. І, на жаль, щороку їх кількість збільшується.

Люди з інвалідністю є повноцінними членами суспільства. Жахливим фактом є те, що часто їх права порушуються більше, ніж права інших людей. І ми не маємо права залишити це без уваги, адже демократичне суспільство не сприймає дискримінації за будь-якими ознаками.

Потрібно пам’ятати, що цей день є важливим не лише для людей, які мають інвалідність, але й для суспільства загалом. Адже залучення людей з інвалідністю до усіх сфер життя громади створює очевидні переваги для громадянського суспільства та стимулює його розвиток.

До Міжнародного дня боротьби за права людей з інвалідністю УТОС провів «круглий стіл»

3 травня 2024 року на передодні Міжнародного дня боротьби за права людей з інвалідністю в приміщені Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» відбувся Круглий стіл на тему: «Конституційні права громадян з інвалідністю, в тому числі незрячих громадян, їх забезпечення, підтримка діяльності ГОІ та їх соціальних закладів, нагальна необхідність їх подальшого функціонування».

Організатором круглого столу є Українське товариство сліпих, яке понад 90 років здійснює захист прав і законних інтересів осіб з інвалідністю по зору, сприяє реабілітації незрячих і залучає їх до праці на своїх підприємствах.

Участь у засіданні круглого столу взяли Заступник голови депутатської фракції у Верховній Раді України Політичної партії «СЛУГА НАРОДУ», Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Струневич Вадим Олегович, перший заступник голови Центрального правління Українського товариства сліпих Кіт Сергій Васильович; перший заступник голови Центрального правління Українського товариства глухих Кривко Тетяна Олександрівна, заступник голови Центрального правління Українського товариства сліпих Новосецький Михайло Миколайович,  голова Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Сушкевич Валерій Михайлович, голова ГО «Всеукраїнськая організація союз осіб з інвалідністю України» Назаренко Василь Васильович, голова Харківської обласної організації Українського товариства сліпих Дубов Микола Михайлович, голова Полтавської обласної організації Українського товариства сліпих Бабець Марина Леонідівна та директор Львівського УВП УТОС Стегницький Андрій Миронович.

Учасники круглого столу обговорили стан дотримання прав людей з інвалідністю в Україні, констатували звуження змісту і обсягу деяких існуючих прав як людей з інвалідністю так і їх громадських об’єднань, застерегли від прийняття нових нормативно-правових актів, які можуть порушити права осіб з інвалідністю і зашкодити діяльності їх громадських об’єднань, та заснованими ними підприємств на яких здебільшого працюють люди з  інвалідністю.

Зокрема, учасники круглого столу наполягали на відхилені Верховною Радою України законопроекту 5344-Д, просили про продовження нульової ставки ПДВ, поновлення державної інституційної фінансової підтримки та зваженого проведення реформи медико-соціальної експертизи, а також про спрощення механізму отримання компенсації за самостійно придбані технічні засоби реабілітації.

Захід транслювався на YouTube-каналі Укрінформу:

Відбувся IV Пленумі ЦП УТОС

25 квітня 2024 року відбувся IV Пленумі Центрального правління Українського товариства сліпих на якому обговорювали роботу обласних організацій, їх осередків, організацій УТОС, учбово-виробничих підприємств УТОС у 2023 році та напрямки роботи всіх структур Товариства в воєнний період 2024 року.

Доповідь Голови ЦП УТОС IV пленуму ЦП УТОС (25.04.2024)

Постанови IV Пленуму ЦП УТОС від 25 квітня 2024 року

Світлини з Полтавщини за березень 2024 року

Яскраві події Полтавської обласної організації УТОС та первинних організацій області за березень 2024 року.

  1. Протягом місяця для членів Полтавської ТПО УТОС та членів їхніх сімей проведено п’ять заходів. У тому числі 1 захід соціальної підтримки, 1 захід духовної підтримки, 3 рекреаційні сесії для дорослих.
  2. Захід соціальної підтримки «Картопля у кожен дім» відбувся за підтримки :

  1. За кошти Полтавської міської ради та Центру зайнятості надавалися послуги фізичного супроводу мешканців Полтавської ОТГ та осіб, що є ВПО.
  2. Члени Кременчуцької ТВПО УТОС, які мають першу групу інвалідності по зору, отримали продуктові набори на суму 250 грн. за кошти Кременчуцької ОТГ.
  3. Для членів Лубенської ТВПО проведено 2 заходи соціальної підтримки, під час яких члени організації отримали продуктові набори.
    Отримання продуктових наборів
  4. 20 березня 2024 року в клубі Лубенського УВП УТОС Полтавською обласною організацією Українського товариства сліпих проведено семінар-практикум «Тиск під контролем» в межах проекту «Криза в Украйні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)», який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського Форуму інвалідності (EDF) та Християнської місії незрячих (CBM).. Детальніше про цей захід читайте за цим посиланням.

Соціальна робота:

  1. Відвідування вдома – 28 осіб. Їм надано продуктові набори, які передали представники баптистів відділених.
  2. За підтримки Всеукраїнської місії служіння незрячим вирішено питання підтримки у вигляді підгузок дорослих для 1 члена організації.
  3. 3 сформовано та подано пакет документів для отримання матеріальної допомоги з фонду підтримки депутатської діяльності. Документи подані до Депутатки Полтавської міської ради Деркач О. А.
  4. Працевлаштовано 1 особу з інвалідністю першої групи по зору до Полтавської універсальної обласної наукової бібліотеки ім.. І. П. Котляревського на посаду Бібліотекаря.

У Полтаві відбувся семінар-практикум «Безпечний рух»

12 квітня 2024 року в клубі ПОГ «Полтавське УВП «Полтаваелектро» УТОС» Полтавською обласною організацією Українського товариства сліпих проведено семінар-практикум «Безпечний рух» в межах проекту «Криза в Украйні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)», який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського Форуму інвалідності (EDF) та Християнської місії незрячих (CBM)..

Мета семінару-практикуму: задоволення гострих нагальних потреб осіб з інвалідністю по зору: забезпечення тактильними тростинами, для безпечного просторового орієнтування, з урахуванням індивідуальних особливостей незрячих та людей з глибокими порушеннаями зору, підвищення рівня обізнаності користувачів у правилах та методах застосування тактильних тростин, їх видів та матеріалів, з яких вони виготовлені.

Відкрила семінар Голова правління Полтавської обласної організації УТОС, керівник проекту Марина Бабець. Вона розповіла учасникам заходу про проект в цілому, про хід його реалізації та про мету проведення даного заходу зокрема, а також повідомила, що кількість осіб, у яких з’явилася гостра нагальна потреба у тактильних тростинах зростає, через те, що на фоні стресу війни, під час повітряних тривог незрячі швидше пересуваються маршрутами, які для них звичні, але водночас небезпечні, через наявність на асфальтовому покритті ковдобин. А це призводить до псування необхідних їм у повсякденному житті тактильних тростин, а також вона окреслила другу базову причину збільшення потребуючих: погіршення стану здоров’я на фоні стресу війни, що призводить до стрімкого зниження зору у осіб, що мають залишковий зір, або до його повної втрати, у тому числі переважна більшість людей, що має у якості до одного з додаткових захворювань – цукровий діабет.

Теоретична частина семінару-практикуму:

  1. Асистент керівника проекту, Людмила Сілаєва, проінформувала присутніх про види тростин та матеріали, з яких вони виготовляються у світі. Керівник проекту, Марина Бабець разом з учасниками заходу, які є досвідченими та активними користувачами тактильних тростин, проговорила основні методи використання тростин та основні правила використання зазначеного засобу орієнтування, дотримання яких підвищує рівень безпеки особи з порушенням зору під час її пересування пішохідними доріжками, а , особливо пішохідними переходамипроїжджої частини маршруту. Дану інформацію опановували люди з інвалідністю, що у цей день вперше наважилися взяти до рук тактильну тростину.

Керівник проекту, Марина Бабець, продемонструвала присутнім сигнальну тростину, пояснила спільне та відмінне між тактильною та сигнальною тростинами. Присутні з цікавістю вивчали на дотик предмет, який вперше тримали у руках.

  1. Загальну інформацію про тактильну тростину (біла орієнтацій на складна, на п’ять ланок, композитна, OrS5K) прочитала Асистент керівника проекту Людмила Сілаєва.

Практична частина:

Апробація нових тактильних тростин користувачами проводилася на маршруті масового пересування людей з інвалідністю по зору від місця розташування приміщення, де знаходиться клуб УТОС, Бібліотека УТОС та Гуртожиток підприємства Товариства до виходу до поворотів на маршрути, що ведуть до найближчої зупинки транспорту та  магазинів; якщо повернути ліворуч, та до підприємства УТОС, а далі до поліклініки та місць компактного проживання осіб з порушеннями зору, якщо повернути праворуч.,

Блок «Запитання-відповіді» був насиченим запитаннями, пов’язанами з особливостями витривалості тактильних тростин, зазначеної моделі, в уммовах використання їх на маршрутах, асфальтове покриття на яких, наповнене ковдобинами.

10 учасників заходу, особи з інвалідністю першої групи по зору, у тому числі 7 тотально незрячих та 3 особи з глибокими порушеннями зору.

У цей день вперше до рук узяли тактильну тростину 2 особи, що стрімко втрачають зір та 1 особа, яка є незрячою.

Незрячий, Олександр Пономаренко висловив щирі сподівання на те, що тростинка, яку він бере до рук вперше, як користувач, допоможе йому. Олена Жолинська, яка є незрячою від народження, зауважила, що раніше думала, що краще радянських тростин нічого не буває, але її друзі з інших міст України, які вже почали користуватися сучасними моделями тростин чеського виробництва, ділилися їхніми превагами по відношенню до інших моделей тростин. Від тепер вона завдяки проекту НАІУ, змогла сама відчути переваги зазначеної моделі тактильних тростин над іншими.

колективна фотографія

Під час підбиття підсумків люди дякували за цю важливу для них та дуже необхідну річ.

У заході взяло участь 20 осіб.

Дану подію висвітлено у відео на youtube каналі Полтавської обласної організації Українського товариства сліпих.

Захід проведено в рамках проекту «Задоволення нагальних потреб, що з’явилися чи загострилися під час дії військового стану в Україні, у  осіб з інвалідністю по зору, у тому числі ВПО в Полтавській області», який реалізується Полтавською обласною організацією Українського товариства сліпих в рамках співпраці з Громадською спілкою “Всеукраїнське громадське об’єднання “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” в межах впровадження проекту «Криза в Украйні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)», який ГС «ВГО «НАІУ» реалізує спільно з Європейським Форумом з питань інвалідності (EDF) та Християнською місією незрячих (CBM).

Інформація про роботу Українського товариства сліпих за 2023 рік

Центральне правління Українського товариства сліпих, опрацювавши звіти місцевих осередків, підготувало інформація про роботу УТОС за 2023 рік.

Інформація про роботу Українського товариства сліпих за 2023 рік

Вінницька обласна організація УТОС про проведену роботу в березні

Аномально теплим видався березень 2024 року на Вінниччині. Вже з перших днів весни природні ділянки вкрилися рясним первоцвітом, що надихало на продуктивність роботи, вселяло надії на краще і оптимізм.

Всі структурні підрозділи Вінницької обласної організації УТОС працювали в звичному режимі. Керівники ТПО надавали консультації членам організацій з питань оформлення індивідуальної програми реабілітації, надання пільг та житлових субсидій, замовлення ортопедичного взуття тощо. Вінницька та Калинівська ТПО за спонсорські кошти придбали озвучені будильники та наручні годинники і роздали їх потребуючим членам організації. А в офісі Немирівської ТПО 5 березня  відбулась зустріч з ветеранами ТПО, на яку було запрошено представників місцевої влади; за чаєм присутні згадали кращі часи організації, розповіли про сьогоднішні власні проблеми. 18 березня в офісі Барської ТПО відбулась зустріч з представником організації «Християнська Місія служіння незрячим», де було роздано продуктові набори. 22 березня від Міжрегіонального гуманітарного об’єднання УМАС усі члени Барської ТПО отримали продуктові набори.

Безумовно, знаковою подією березня в організації була позачергова звітно-виборна конференція Вінницької ТПО УТОС, що проходила 19 березня в приміщенні актової зали Територіального центру надання соціальних послуг вінницької міської ради. Відповідно до рішення Президії ЦП УТОС з 1 січня 2024 року було ліквідовано виробничу організацію УТОС при ПОГ «Вінницьке УВП УТОС», натомість всі її члени автоматично були переведені до Вінницької ТПО. На засіданні правління останньої було прийнято рішення про проведення цієї конференції з метою оновлення керівних органів, звітування про пророблену роботу. Конференція знову обрала головою правління Віктора Зелінського, збільшила кількісний склад правління до 15 та включила до його складу нових осіб. Завершився захід концертом художньої самодіяльності Вінницької ТПО УТОС.

У Вінниці за участі представників муніципалітету та громадських організацій 28 березня відбулося засідання робочої групи з розробки Програми розвитку безбар’єрного простору ВМТГ на 2024-2027 роки, в якому взяв участь голова правління Вінницької ТПО УТОС Віктор Зелінський. Як розповів заступник міського голови Сергій Матусяк, подальша розробка Програми міститиме шість напрямків безбар’єрності: фізичну, інформаційну, суспільну і громадянську, економічну, цифрову та освітню. Всі вони визначені в рамках Національної стратегії створення безбар’єрного простору України на період до 2030 року. За його словами, наразі вже опрацьований досвід інших країн у створенні безбар’єрного простору – Сполучених Штатів Америки, Німеччини, Швеції, Данії, Канади, Італії, Польщі та інших.

Директорка Департамент відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська додала, що комплексний підхід до роботи допоможе охопити всі сфери життя громадян. Наразі фахівці складають дорожню карту, обговорюють драфт Програми. Для створення дієвого документу фахівці тісно взаємодіють з уповноваженою Президента України з безбар’єрності Тетяною Ломакіною та багатьма експертами.

Начальниця відділу енергоменеджменту та безбар’єрності департаменту відновлення та розвитку ВМР Вікторія Яворовенко розповіла, що вже найближчим часом відбудуться зустрічі з колегами, де обговорюватимуться пропозиції для розробки майбутньої Програми. Віктора Зелінського включено до фокус-групи з фізичної безбар’єрності.

У березні продовжилась робота організації на культурній та спортивній ниві. Функціонували бібліотеки при Барському та Вінницькому УВП – видавалась, як правило, аудіолітература. Також, при бібліотеках, у Бару та Вінниці було проведено ювілейні урочистості до дня народження Тараса Шевченка.

В затишному колі шанувальників Великого Кобзаря 7 березня відзначили у Вінниці 210-ту річницю з дня його народження. Яскраво читали поезію перед глядачами Оксана Перепелична, Наталя Філюк і Наталя Слюсарчук, а музичні твори виконували Василь Заголюк, Ірина Костюник, Валерій Гаврилюк та багато інших самодіяльних артистів.   А наймолодшою учасницею читань була 5-річна Юля Зелінська. На диво, дівчинка не лише слухала інших, але й продекламувала напам’ять «Заповіт» Тараса Шевченка.

— Вчила «Заповіт» приблизно тиждень. Взагалі вірші запам’ятовую непогано. Також відвідую гуртки танців і вокалу, — сказала Юля.

А вже 12 березня учасники художньої самодіяльності Вінницької ТПО взяли участь у загальноміському фестивалі «Шевченківські дні». 10 березня в приміщенні клубу Барського УВП шанувальники Кобзаря слухали нове прочитання його творчості самодіяльними музикантами – членами місцевої ТПО.

Під час війни багато наших бійців отримують поранення. Нерідко вони пов’язані із порушенням чи повною тратою зору.

Щоб допомогти таким людям з інвалідністю покращити психологічний стан та соціалізувати, у Вінниці для них започаткували безкоштовні тренування із дзюдо.

Із березня цього року їх спільними зусиллями організували державний Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля», регіональний центр «Інваспорт» і спортивна федерація незрячих України у Вінницькій області.

Тренування проводить заслужений майстер спорту України, багаторазовий призер чемпіонатів Європи, світу і навіть Паралімпіади Миколи Ливицький. Заняття відбуваються у центрі «Поділля». Серед провідних вихованців слабозорого наставника Миколи Ливицького — тотально незрячий Костянтин Ільніцький. Він є кандидатом у майстри спорту, кандидатом до національної параолімпійської збірної, призером чемпіонатів України серед спортсменів із порушенням зору.

  – Центр «Поділля» наразі опікується реабілітацією  незрячих воїнів зі всієї України. Під час неї вони займатимуться й дзюдо. Водночас боротьбі навчатимуть й інших слабозорих — окремо дорослих і дітей, — розповів  Костянтин Ільніцький.

Він наголосив, що для бійця, який втратив зір на війні, заняття параолімпійським спортом можуть стати стрижнем у житті. Адже вони покращуватимуть його фізичний і психологічний стан.

У березні, з ініціативи місцевої психологині Світлани Пиріжок, в приміщенні конференц-залу Вінницького УВП УТОС розпочато курс тренінгів психологічної стабілізації під час воєнних дій для членів УТОС. Перша  зустріч відбулася 21 березня.

Присутні вчились вправам відновлення енергії, стабілізації емоцій під час повітряних тривог, вдосконалення комунікації в незнайомому середовищі. На зустріч завітав екс-нардеп Сергій Кудлаєнко, який поспілкувався з присутніми, пообіцяв всіляко підтримувати Вінницьку ТПО.

2 – 3 березня на Барському УВП УТОС відбулися змагання територіальної громади з швидких шашок.

А вінничани 30 березня були запрошені до Обласного музично-драматичного театру на перегляд вистави з аудіокоментарем «Шалена ніч або Номер тринадцять», яку у Вінниці представляв театральний колектив з Хмельницького. 25 членів УТОС безкоштовно відвідали цю виставу.

Весна – це завжди надії на краще. Сподіваємось, що ця весна принесе нам багато сподіваних гарних новин, наблизить нашу перемогу. І докладатимемо до того всі зусилля.

Голова правління ВОО УТОС, Віктор Зелінський

Інформація Сумської обласної організації  УТОС про роботу у березні

Сумська обласна організація УТОС протягом березня інформувала членів Товариства щодо оформлення документів для отримання різних видів допомоги.

Кролевецька  УВП УТОС спільно з «місією незрячих» провели зустріч, де ознайомились з реабілітаційними послугами, які надає організація. Всі присутні отримали гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів.

12 членів Товариства Сумської ТПО отримали від релігійної організації «Благодать» гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів.

Члени Кролевецької  УВП УТОС отримали від Римо-католицької церкви гуманітарну допомогу (продуктові набори) для осіб з першої, другої групи інвалідності.

Кролевецька  УВП УТОС організувала дві зустрічі з представниками церкви «Відродження», де всім присутнім подарували озвучені плеєра та солодощі.

Члени Кролевецької  УВП УТОС отримали від  Б.Ф. «с.в. Мартіни де Поррес» продуктову гуманітарну допомогу.

Члени Конотопської ТПО провели захід – зустріч вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка, читали вірші, відбулася безпрограшна лотерея, кожен присутній отримав подарунок.

Член Товариства Сумської ТПО Олександр Демиденко створив інтернет радіо «Радіо Мрія», на даний час на хвилі радіо можна послухати музику.

Члени правління Сумської ТПО надали допомогу у вигляді продуктових наборів двом людям з інвалідністю першої, другої групи, які стали на облік у 2024 році.

Борис Прихожай, голова Сумської ОО УТОС

Об’єднані Кобзарем. Про відзначення 210-ї річниці з дня народження великого сина України

09 березня члени виробничої первинної організації УТОС ПОГ «Кропивницького УВП УТОС» разом з усім українським народом та світовою спільнотою відзначили 210-ту річницю з дня народження великого сина України, геніального поета та художника, пророка у багатьох випадках сучасності, мученика і страждальця за долю України – Тараса Григоровича Шевченка.

У клубі підприємства зібрались всі охочі долучитися до такого величного Дня для всієї нашої країни, яка переживає одні з найтяжчих моментів своєї історичної боротьби, але і найбільш об’єднуючих всіх нас навколо нашого Кобзаря.

Вже за новітньою сумною традицією захід розпочався з хвилини мовчання за всіма загиблими у боротьбі за істинну Незалежність України, а потім вперше за багато років, без будь-якого музичного супроводу всі присутні заспівали Гімн України. Продовжив захід голова ВПО Рокожиця С.В., який відзначив цінність Тараса Григоровича для кожного українця та патріота України та передав слово ведучій програми Рокожиці А.В. Наша программа базувалась на біографії Шевченка та перемежовувалась декламуванням віршів учасниками заходу. Слід відразу відзначити, що організатори цілковито довірились вибору віршів самими учасниками і як виявилось це було правильно, адже творчість Шевченка наскільки багатоманітна, що торкнулась серця кожного індивідуально.

Першим продекламував уривок з вірша Шевченка «Ну що б здавалося слова» Поліщук Анатолій Григорович. І слова цього віршу стали лейбмотивом для всього нашого заходу.

Сергач Сергій Олексійович зачитав уривок з поеми-комедії «Сон»; Гарнага Олена Сергіївна натхнено прочитала вірш «Не женися на багатій»; Поліщук Любов Іванівна душевно прочитала всю поему «Кавказ»; Мусієнко Оксана Борисівна з глибоким почуттям зачитала вірш «І мертвим, і живим, і ненародженим»; Король Микола Іванович у свою чергу звернувся До вірша «Заповіт»; Кішовар Тамара Миколаївна продекламувала віршнаписаний у період  занепаду духу поета – «Мені однаково»; Мережана Людмила Василівна відмітила мрійливу красу у вірші «Садок вишневий коло хати»; Момотов Руслан Сергійович надихнувся віршем «Мені тринадцятий минало»; Ткаченко Галина Петрівна перенесла нас у ту чарівну місцину описану у вірші «Тече вода з-під явора»; Шостак Тетяна Миколаївна відзначила красу українського села у вірші «Село»; Поліщук Анатолій Григорович прочитав також вірш «Один у другого питаєм»; Рокожиця Сергій Володимирович продекламував звернення поета до Бога у вірші «Молитва».

А на завершення нашого поетичного заходу наші дві поетеси – Сафонова Юлія Григорівна та Поліщук Любов Іванівна зачитали по два своїх віршіприурочених нашій сучасній війні.

За відгуками та відчуттями захід пройшов у дружній, сердечній, душевній, сімейній обстановці та залишив теплі відчуття у душі кожного учасника та слухача.

Голова ВПО УТОС С. Рокожиця