ДПА в Черкаській області нагадує: в області постійно працюють консультаційні центри з роз’яснення норм Податкового кодексу України. Центри працюють з подовженим графіком роботи та у вихідні. Роз’яснення зацікавленим платникам надають фахівці функціональних структурних підрозділів органів ДПС області, а також волонтери та представники громадських організацій.

Пропонуємо найактуальніші запитання з організації та оподаткування підприємницької діяльності на загальній системі оподаткування, які надійшли до консультаційного центру ДПА в Черкаській області та відповіді на них.

Запитання 1: Який порядок нарахування авансових платежів фізичною особою - підприємцем, яка протягом поточного року перейшла зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування?
Відповідь: Фізичні особи – підприємці, які перейшли протягом поточного звітного року зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування нараховують та сплачують авансові платежі на підставі квартальної декларації, яка подається ними після закінчення кварталу, в якому відбувся перехід.

Запитання 2: Яким чином визначаються співставні умови для нарахування авансових платежів фізичною особою - підприємцем на підставі річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік згідно Податкового кодексу України?
Відповідь: Згідно з п. 177.2 ст. 177 розділу IV Податкового кодексу України об’єктом оподаткування фізичної особи - підприємця на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця. Відповідно до пп. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 розділу IV ПКУ, авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менше як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачують до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада). Тобто, розрахунок авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб на поточний рік здійснюється на підставі звітних даних про фактично сплачений податок за минулий звітний період.

Запитання 3: Яким чином фізична особа - підприємець визначає 100% річну суму ПДФО за звітний (податковий) рік для визначення авансових платежів на наступний рік, якщо І півріччя звітного року перебувала на спрощеній системі оподаткування, а починаючи з ІІ півріччя на загальній системі оподаткування
Відповідь: Відповідно до пп. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 розділу IV Податкового кодексу України авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік. Згідно із п. 177.2 ст. 177 розділу IV ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця. Отже, фізична особа – підприємець, яка протягом звітного (податкового) року перебувала спочатку на спрощеній системі оподатковування, потім на загальну систему оподаткування і в наступному році планує залишитись на ній, визначає та сплачує авансові платежі відповідно до норм пп. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 ПКУ.

Запитання 4: Чи повинна ФОП на загальній системі оподаткування сплачувати авансові внески, якщо з початку звітного року буде на загальній системі оподаткування, а з ІІ, ІІІ або IV кварталу бажає перейти на спрощену систему оподаткування?
Відповідь: Відповідно до п. 177.5 ст. 177 розділу IV Податкового кодексу України, фізичні особи - підприємці подають до органу державної податкової служби податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи. Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачуються до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада). Згідно із п. 177.9 ст. 177 ПКУ оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем, який обрав іншу систему оподаткування доходів від провадження господарської діяльності, здійснюється за правилами, встановленими ПКУ. Відповідно до ст. 6 Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва" із змінами та доповненнями суб’єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником податку на доходи фізичних осіб. Враховуючи вищевикладене, якщо фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування планує перейти з ІІ, ІІІ або IV кварталу звітного року на спрощену систему оподаткування, то сплата авансових платежів здійснюється до початку кварталу, в якому відбувається перехід на єдиний податок.

Довідкова інформація для платників, які бажають звернутися до консультаційного центру ДПА в Черкаській області: телефонуйте у робочі дні з 09-00 год. до 19-00 год. за номером телефону (0472) 33-91-34.
Платникам, які мають доступ до мережі Інтернет, пропонуємо звернутися на форум ДПА в Черкаській області, який працює на веб-сайті ДПА в області www.sta.ck.ua або на податкову online-консультацію на Черкаському інформаційно-діловому порталі www.city.ck.ua.
Ставте свої запитання і отримуйте кваліфіковані відповіді щодо особливостей оподаткування ваших доходів згідно норм Податкового кодексу України!

ДПА в Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДФС

Інформація Державної фіскальної служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин
Еремченко Олег