Начальник відділу адміністрування податку на прибуток управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Черкаській області Ольга Пилипенко звернула увагу посадових осіб неприбуткових організацій на наближенням граничного терміну приведення установчих документів у відповідність із нормами Податкового кодексу України та до вимог Постанов №№440, 195.

Вона нагадала, що неприбуткові організації, які перебували у Реєстрі на день набрання чинності Законом України від 17 липня 2015 року №652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» не підлягають виключенню з цього Реєстру до 1 липня 2017 року.

Але, якщо такі організації не приведуть до 1 липня цього року свої установчі документи у відповідність із нормами Кодексу та вимогам Постанов №№440, 195 вони виключаються після 1 липня 2017 року з Реєстру неприбуткових організацій.

Для релігійних організацій термін для приведення документів у відповідність з вимогами Кодексу – до 31 грудня 2017 року.

Ольга Пилипенко також нагадала, що 31 березня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №195 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. № 440».

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з нього приведено у відповідність до законів України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій», а також Закону №1797.

Зокрема з 31.03.2017 збільшено з 10 до 30 днів терміни для подання ДФС реєстраційної заяви та копій документів у разі зміни організаційно-правової форми неприбуткової організації або внесення змін до її установчих документів, у тому числі установчих документів організації вищого рівня, на підставі яких вона діє.

Переваги для новостворених неприбуткових

Новостворені неприбуткові організації від початку цього року мають можливість отримати статус неприбуткової організації для цілей оподаткування з дня їх державної реєстрації. Тобто, якщо новостворена організація подала в установленому порядку документи для включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій протягом 10 днів з дня державної реєстрації та за результатами розгляду документів включена до Реєстру, вона вважається неприбутковою з дня її державної реєстрації (пп.133.4.1 п. 133.4 ст. 134 Кодексу та п.2 Постанови №195).

Документи для неприбуткових, діють на підставі установчих документів організації вищого рівня

Для включення до Реєстру неприбуткові організації, що діють на підставі установчих документів організації вищого рівня, подають разом із реєстраційною заявою за формою 1-РН засвідчену підписом керівника або представника такої організації та скріплену печаткою (за наявності) копію документа, що підтверджує включення до організації вищого рівня та надає право діяти на підставі установчих документів такої організації вищого рівня.

Підстави для виключення з Реєстру.

Постановою №195 уточнено підстави щодо виключення неприбуткової організації з Реєстру. Так виключення неприбуткової організації з Реєстру здійснюється на підставі рішення контролюючого органу в разі:

- використання доходів (прибутків) неприбуткової організації для інших цілей, ніж утримання такої організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених підпунктом 133.4.2 пункту 133.4 статті 133 Кодексу;

- розподілу доходів (прибутків) неприбуткової організації або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;

- невідповідності неприбуткової організації та/або установчих документів такої організації вимогам, установленим пунктом 133.4 статті 133 Кодексу;

- затвердження ліквідаційного балансу, передавального акта або розподільчого балансу неприбутковою організацією, що припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу або перетворення) або ліквідації;

- за ініціативою неприбуткової організації.

Постанову №195 можна прочитати: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/195-2017-%D0%BF

Ольга Пилипенко поінформувала про можливість отримання відомостей з Реєстру неприбуткових установ та організацій в Електронному кабінеті платника на офіційному порталі Державної фіскальної служби України: https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx

Вона порекомендувала переглянути відео огляд про новації для неприбуткових організацій з 1 січня 2017 року: https://www.youtube.com/watch?v=ePArLfqWDe0 Презентація, тези, відповіді на запитання: http://ck.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv2/286349.html Підписатися на канал «Допомога платнику»:

https://www.youtube.com/channel/UCKJFJnNkoRLlDwMm0nUi8Nw

Також за посиланням https://www.facebook.com/sfs.cherkasy/posts/836541286499755:1 читайте про особливості справляння податку на прибуток у 2017 році, а за посиланням http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/292257.html – коментар Постанови №195, за посиланням http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/288391.html – звітність неприбуткових організацій.

Питання – відповіді за темою «Неприбуткові організації» читайте у підкатегорії 104.02 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР) http://zir.sfs.gov.ua/main/bz/view/?src=ques

Головне управління ДФС у Черкаській області,
відділ комунікацій управління організації роботи

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДФС

Інформація Державної фіскальної служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин
Еремченко Олег