Звертаємо увагу підприємців – платників єдиного податку 1, 2 та 3 груп, які продають технічно складні побутові товари і зобов’язані застосовувати зареєстровані належним чином реєстратори розрахункових операцій на консультації Державної фіскальної служби України за актуальною темою.

Головне: продаж вживаних товарів, на які не надається гарантія не звільняє від застосування РРО; якщо у продажу є товари, включені до Переліку №231 та супутні/інші товари, через РРО слід обов’язково проводити всі наявні на господарському об’єкті товари; уточнити відповідність товарів коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД можна, звернувшись до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень), Науково-дослідного інституту судових експертиз або Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Детально про це з посиланням на консультації.

1. Фізична особа – підприємець є платником єдиного податку другої групи і планує здійснювати роздрібну торгівлю мобільними телефонами, що були у використанні, і не планує перевищувати обсяг доходу в 1 000 000 гривень. Чи обов’язкове застосування реєстратора розрахункових операцій у магазині у разі реалізації виключно технічно складних побутових товарів, що були у використанні та на які гарантія продавцем таких товарів не надається ?

Відповідь: Згідно з Переліком №231 до таких товарів належать, зокрема, смартфони та мобільні телефони, що мають згідно з УКТ ЗЕД код 8517 12 00 00. При цьому винятків щодо можливості незастосування РРО для техніки, яка була раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено. Отже, при роздрібній торгівлі мобільними телефонами, які були у використанні, фізичним особам – підприємцям – платникам єдиного податку необхідно проводити розрахункові операції із застосуванням переведеного у фіскальний режим РРО. – індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 16.05.2017 №205/Б/99-99-14-05-01-14/ІПК: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/72131.html

2. Фізична особа – підприємець є платником єдиного податку другої групи і здійснює роздрібну торгівлю. Чи необхідне застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) при реалізації світлодіодних освітлювальних приладів (в т.ч. діодних ламп з цоколем на основі LED-технологій), код яких згідно з УКТ ЗЕД – 8543 70 90 00?

Відповідь: Згідно з Переліком № 231 з групи 85 «Машини та апаратура електричні, що мають індивідуальні функції, в іншому місці цієї групи не описані або не зазначені» до таких товарів належать, зокрема, апарати фотоепіляційні, детектори валют та металошукачі, що мають згідно з УКТ ЗЕД код 8543 70 90 00. З питання уточнення відповідності товарів, зокрема світлодіодних освітлювальних приладів (ламп), коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД Ви можете звернутися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень), або Науково-дослідного інституту судових експертиз, або Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. – індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 16.05.2017 №206/Ч/99-99-14-05-01-14/ІПК: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/72132.html

3. У випадку, якщо на частину товару, що реалізує ФОП, встановлено обов’язковість застосування РРО, а на іншу частину товару не встановлено обов’язковість застосування РРО, чи потрібне застосування РРО при реалізації товару, щодо якого не встановлено обов’язковість застосування РРО за умови, що РРО використовується для іншої частини товару, щодо якого встановлено обов’язковість застосування РРО?

Відповідь: Згідно зі ст. 2 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» місцем проведення розрахунків є місце, де здійснюються розрахунки з покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо. Якщо на господарському об’єкті фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку одночасно реалізуються як товари, продаж яких має здійснюватись із обов’язковим застосування РРО, так і будь-які інші товари, то належним чином зареєстрований та переведений у фіскальний режим РРО повинен застосовуватись при продажу всіх наявних на господарському об’єкті товарів. – індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 16.05.2017 №206/Ч/99-99-14-05-01-14/ІПК: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/72132.html

4. Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку другої групи планує, зокрема, здійснювати в магазині роздрібну торгівлю уживаними товарами (які передані на комісію), зокрема, музичними інструментами. Чи необхідно застосовувати реєстратори розрахункових операцій при торгівлі уживаними товарами, зокрема, музичними інструментами (КВЕД 47.79), на які не встановлено гарантійний термін?

Відповідь: До Переліку №231 належать музичні інструменти, код згідно з УКТ ЗЕД 9207. З питання уточнення відповідності товарів, роздрібну торгівлю якими Ви здійснюєте, коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД Ви можете звернутися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень), Науково-дослідного інституту судових експертиз або Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Слід зазначити, що винятків щодо можливості незастосування РРО для товарів, які були раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено. – індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 18.05.2017 №242/Ч/99-99-14-05-01-14/ІПК: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/72134.html

5. ПП здійснює господарську діяльність з застосуванням реєстратора розрахункових операцій. Чи зобов’язаний суб’єкт господарювання, у разі якщо протягом дня не здійснювались розрахункові операції, а проведена операція «службове внесення», «службове винесення готівки» або «нульовий чек», друкувати фіскальний звітний чек, та яка відповідальність за не роздрукування такого чеку?

Відповідь: Статтею 2 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця, оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця. Пунктом 9 ст. 3 Закону №265 передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані щоденно друкувати на РРО (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій. Враховуючи зазначене, у разі якщо суб’єктом господарювання протягом дня не здійснювались розрахункові операції, то фіскальний звітний чек друкувати не потрібно. П. 9 ст. 17 Закону №265 визначено відповідальність за порушення вимог цього Закону: до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), застосовуються фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі неподання до органів державної податкової служби звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО по дротових або бездротових каналах зв’язку, у разі обов’язковості її подання. – індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 17.05.2017 №226/6/99-99-14-05-01-14/ІПК: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/72133.html

Нагадуємо, з 8 травня 2017 року, з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року №231 підприємці – платники єдиного податку 1, 2 та 3 груп, які продають технічно складні побутові товари, визначені переліком, затвердженим цією постановою, зобов’язані застосовувати зареєстровані належним чином реєстратори розрахункових операцій.

Постанову Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 №231, якою затверджений перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій можна прочитати за посиланням: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249891557

Посилання на Перелік: http://www.kmu.gov.ua/document/249891550/P0231.doc

Звертаємо увагу на те, що відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» застосовувати можна виключно ті реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру РРО, з додержанням встановленого порядку їх застосування. Чинний реєстр затверджений наказом Державної фіскальної служби України від 20.04.2017 №275. Посилання на реєстр: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/294360.html

Рекомендуємо переглянути актуальну відео консультацію за темою «РРО-новації 2017»:

Завантаження презентації: http://ck.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv2/292904.html

Підписка на канал «Допомога платнику»: https://www.youtube.com/channel/UCKJFJnNkoRLlDwMm0nUi8Nw

Головне управління ДФС у Черкаській області,
відділ комунікацій управління організації роботи

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДФС

Інформація Державної фіскальної служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин
Ярошенко Анастасия