Пропонуємо традиційну підбірку питань – відповідей для фізичних осіб – підприємців. Тема: визначення об’єкту оподаткування в окремих випадках та сплата податків ФОП. Питання – відповіді взяті з бази «ЗІР», категорія 104.04, 104.07. Адреса розміщення ресурсу: http://zir.sfs.gov.ua

1. Чи є об’єктом оподаткування сума поворотної фінансової допомоги (позики) отримана фізичною особою – підприємцем на загальній системі оподаткування?

Відповідь: Враховуючи те, що отримання фізичною особою – підприємцем поворотної фінансової допомоги (позики) відповідно до умов договору підлягає обов’язковому поверненню у визначений строк, то протягом дії договору сума поворотної фінансової допомоги не включається до складу доходу суб’єкта господарювання. При цьому, слід зазначити, якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до складу доходів фізичної особи – підприємця та оподатковується на загальних підставах (ПДФО за ставкою 18 відс. та 1,5 відс.військового збору).

2. Чи включається до доходу фізичною особою – підприємцем на загальній системі оподаткування помилково перерахована сума коштів на його розрахунковий рахунок, а потім повернута?

Відповідь: Якщо отримана фізичною особою – підприємцем на його розрахунковий рахунок помилково перерахована сума коштів була повернута, то така сума не включається до складу доходу суб’єкта господарювання.

3. Чи має право фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування здійснювати бартерні операції (взаємозалік)?

Відповідь: Обмежень щодо здійснення бартерних операцій (взаємозаліків) фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування не передбачено.

4. Чи включається до складу доходу фізичної особи – підприємця сума кредиту, що отримана на розрахунковий рахунок ФОП?

Відповідь: Загальна сума кредиту, яка отримана фізичною особою - підприємцем на розрахунковий рахунок не включається до складу доходу протягом дії договору кредиту. При цьому, слід зазначити, якщо сума кредиту не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до складу доходів фізичної особи – підприємця та оподатковується на загальних підставах.

5. Чи включається до складу доходу фізичної особи – підприємця вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг)?

Відповідь: Фізична особа – підприємець включає до складу загального оподатковуваного доходу вартість безоплатно отриманих товарів по даті їх реалізації за ціною, визначеною на рівні не нижче звичайної ціни. При цьому, вартість безоплатно отриманих послуг включається до складу загального оподатковуваного доходу фізичної особи – підприємця за ціною не нижче звичайної по даті їх отримання.

6. Чи включає фізична особа – підприємець до загального оподатковуваного доходу суму коштів, яка була отримана на розрахунковий рахунок та повернута у зв’язку з розірванням договірних відносин?

Відповідь: Відповідно до п. 177.2 ст.177 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця. Статтею 334 Цивільного кодексу України визначено, що право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом. У разі розірвання договірних відносин покупцеві не переходить право власності на товар та не складається документ, яким підтверджується виконання робіт або надання послуг, відповідно відсутній і дохід від проведеної операції. Таким чином, фізична особа - підприємець не включає до загального оподатковуваного доходу суму коштів, яка була отримана на розрахунковий рахунок та повернута у зв’язку з розірванням договірних відносин.

7. В який термін потрібно сплатити ПДФО фізичній особі – підприємцю, який отримував доходи як від здійснення підприємницької діяльності та як фізособа (інвестиційний прибуток, спадщина, іноземний дохід тощо)?

Відповідь: Сума податку на доходи фізичних осіб та військового збору, визначена фізичною особою – підприємцем за підсумками остаточного розрахунку і зазначена ним у річній податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України для подання такої податкової декларації. Так, граничний термін подання декларації ФОП на загальній системі за 2016 рік – 9 лютого 2017 року, сплата – по строку 17 лютого 2017 року.

8. До якого бюджету необхідно ФОП на загальній системі оподаткування перераховувати ПДФО, з виплачених найманим працівникам доходів, якщо вона має кілька підрозділів?

Відповідь: До відповідного бюджету за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця у контролюючих органах.

9. Протягом якого терміну ФОП на загальній системі оподаткування повинен сплатити ПДФО у разі припинення підприємницької діяльності з 1.01.2017?

Відповідь: Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування, стосовно якої проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності за її рішенням, подає податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, в якій відображає виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, та сплачує податок на доходи фізичних осіб і військовий збір протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання такої податкової декларації.

Запрошуємо усіх бажаючих на щовівторкову податкову консультацію для підприємців – фізичних осіб і громадян з податкового законодавства. Консультанти – провідні фахівці Головного управління ДФС у Черкаській області. Дати найближчих консультацій 11, 18 та 25 липня. Консультація працює з 10.00 год. до 16.00 год. у центрі обслуговування платників ДПІ у м.Черкасах (м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, каб. 111 – перший поверх будівлі головного управління ДФС у Черкаській області).

Також запрошуємо на щомісячний безкоштовний семінар Головного управління ДФС у Черкаській області для підприємців – фізичних осіб і громадян з питань оподаткування. У липні семінар відбудеться 31 числа для платників м.Черкас, Черкаського, Смілянського, Золотоніського районів. Місце проведення заходу: актова зала будівлі головного управління ДФС у Черкаській області (м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, другий поверх).

Головне управління ДФС у Черкаській області,
відділ комунікацій управління організації роботи

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДФС

Інформація Державної фіскальної служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин