Державна фіскальна служба України звертає увагу на дотримання порядку ведення касових операцій та обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій окремими підприємцями – платниками єдиного податку.

Фахівці ДФС констатують, що продовжують мати місце порушення вимог Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637 в частині:

  • зарахування готівкових коштів на розрахунковий рахунок без оприбуткування у касі підприємства;
  • необлікування готівкових коштів у книзі обліку розрахункових операцій (КОРО) реєстратора розрахункових операцій (РРО) на підставі фіскальних звітних чеків;
  • оформлення з порушеннями касових документів при оприбуткуванні або видачі готівкових коштів у касах (з кас) підприємств (відсутність підписів уповноваженої особи, особи, що отримала кошти).

За посиланням http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/302531.html наведені конкретні випадки встановлених порушень та відповідальності підприємств за їх вчинення.

Радимо також прочитати попереднє нагадування «ДФС закликає дотримуватись порядку ведення касових операцій та обліку товарів»: http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/294885.html

Також Державна фіскальна служба України постійно здійснює контроль (http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/301899.html)

за дотриманням фізичними особами - платниками єдиного податку ІІ та ІІІ групи вимог чинного законодавства щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій у разі перевищення обсягу доходу більше 1 млн. грн. за календарний рік.

Нагадуємо, що відповідно до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій не застосовуються, зокрема платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000 000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

ДФС звертає увагу ФОП - платників єдиного податку ІІ та ІІІ груп на необхідність самостійного здійснення контролю за обсягом доходу та безумовного дотримання вимог чинного законодавства з питань застосування РРО у разі перевищення обсягу доходу за календарний рік більше 1 млн. гривень.

Ще важливе нагадування для підприємців – платників єдиного податку. Наведені пільгові норми п. 296.10 ст. 296 Кодексу взагалі не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року №231.

Норми щодо обов’язкового застосування РРО для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту діють з 8 травня 2017 року і поширюються зокрема на продаж технічно складних побутових товарів, що були раніше у використанні, незалежно від їх гарантійного строку експлуатації.

Також якщо ФОП – підприємець – платник єдиного податку здійснює реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту в одній із декількох господарських одиниць, то він зобов’язаний проводити розрахункові операції за однаковим порядком на усіх своїх господарських одиницях - застосовувати реєстратори розрахункових операцій незалежно від асортименту товарів на інших господарських одиницях, застосовувати РРО при наданні послуг та ін., оскільки законодавством передбачені вимоги до платника податків – суб’єкта господарювання, а не до його структурних підрозділів.

Рекомендуємо також переглянути відео огляд щодо типових порушень у підприємців, у т.ч. платників єдиного податку:

Також варто прочитати актуальні роз’яснення щодо застосування РРО при продажу технічно складних побутових товарів підприємцями – платниками єдиного податку:

і продажу пива на розлив спрощенцями: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/297750.html

Головне управління ДФС у Черкаській області,
відділ комунікацій управління організації роботи

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДФС

Інформація Державної фіскальної служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин
Чечотин Иван