Відбувся перший спільний вебінар головного управління ДФС у Черкаській області та головного управління Пенсійного фонду в області.

Дивіться на YouTube-каналі «Допомога платнику» виступ заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Олександра Супряги – про нарахування пенсій, стаж для їх отримання, огляд актуального Законопроекту №6614 та відповіді на запитання.

Про що можна дізнатися, переглянувши відео?

Незадекларована праця – які наслідки. Як порахувати страховий стаж. Скільки років страхового стажу потрібно мати для призначення пенсії по інвалідності, залежно від групи. Як підтвердити стаж підприємцю з 1998 по 2004 рр. Де і чому працівникові потрібно періодично одержувати інформацію щодо нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків до Пенсійного фонду України та страхового стажу. А інформація для фізичних осіб – підприємців щодо рівня майбутньої пенсії та перерахунку нинішньої.

Проглянути відео:

Тези + відповіді на запитання: http://ck.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv2/311571.html

Пропонуємо відповіді на два з питань учасників вебінару

1.Чи буде перерахунок пенсії ФОП, який на пенсії з 2012 року?

Відповідь: Проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» №6614 передбачено осучаснення пенсій, тобто їх перерахунок відповідно до зростання середньої заробітної плати з якої сплачуються внески (спеціального показника, що використовується при обчисленні пенсій). Уряд пропонує з 1 жовтня 2017 року перерахувати раніше призначені пенсії із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3764,40 грн. Перерахунок носитиме індивідуальний характер і залежатиме від особистого коефіцієнту заробітної плати, страхового стажу і часу виходу на пенсію.

2. Чи буде зараховуватися працівнику місяць стажу, якщо він офіційно працює неповний робочий день? Заробітна плата 2550грн, працедавець сплачує за нього ЄСВ з 3200 грн. Чи такому громадянину необхідно за себе доплачувати ЄСВ?

Відповідь: Відповідно до ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж — період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок. Відповідно до пункту 5 частини 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» мінімальний страховий внесок — сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

Частиною 5 статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, у разі, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску. Наразі Пенсійний фонд України доопрацьовує програмне забезпечення в частині врахування суми доплати до мінімального страхового внеску при відображенні інформації щодо страхового стажу. Тобто по особах, яким заробітна плата нарахована в розмірі меншому, ніж мінімальна заробітна плата, з якої сплачено внесок (менший ніж мінімальний страховий внесок), та страхувальником здійснено доплату до мінімального єдиного внеску (у звітності відображено з типом нарахувань 13), зазначений період буде зараховано до страхового стажу як повний місяць.

В понеділок буде викладене ще одне відео спільного вебінару: податковий блок питань. Ви дізнаєтесь про особливості справляння податків пенсіонерами та про сплату пенсіонерами єдиного внеску.

Головне управління ДФС у Черкаській області,
відділ комунікацій управління організації роботи

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДФС

Інформація Державної фіскальної служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин
Чечотин Иван