В управлінні податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Черкаській області поінформували про результати роботи обласної фіскальної служби за три звітні квартали з підвищення рівня заробітної плати в регіоні, виплати зарплатних боргів, висвітлили результати контролю за сплатою податків із заробітної плати та нагадали роботодавцям і працівникам про обов’язковість оформлення трудових відносин.

Так, за 9 місяців п.р. на Черкащині виявлено 1222 випадки використання працівників без оформлення трудових відносин та без сплати податків; легалізовано 5010,2 тис.грн. доходів, в результаті донараховано 901,8 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб. Крім того внаслідок перевірок до державної реєстрації залучено, із сплатою 28,5 тис.грн. податків, 80 черкащан, які здійснювали незаконну підприємницьку діяльність.

Перевірками, проведеними у січні – вересні п.р. з повноти нарахування та сплати податку на доходи фізосіб донараховано 3125,7 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, до бюджету надійшло 2154,8 тис. грн. ПДФО.

В результаті спільних заходів територіальних органів фіскальної служби та місцевої влади підвищили рівень оплати праці 795 роботодавців – юридичних осіб та 503 фізичні особи – підприємці, і як наслідок, місцеві бюджети отримали додаткових 2,2 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб.

Звітного періоду за участі фіскальної служби області керівники 50 підприємств виплатили 18876,3 тис.грн. заборгованої зарплати. За рахунок цього місцеві бюджети одержали додаткових 4022 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб. Зокрема погасили зарплатні борги перед працівниками три підприємства державної форми власності з часткою державного майна понад 50 % на загальну суму 526 тис.грн.

Цьогорічні надходження податків із заробітної плати. За 9 місяців платники Черкаської області сплатили 2,9 млрд.грн. податку на доходи фізичних осіб (+946 млн.грн. до відповідного показника 9 міс. минулого року): 772 млн.грн. до державного та 2,165 млрд.грн. до місцевих бюджетів. Податок на доходи фізичних осіб залишається першим серед податкових платежів в регіоні за обсягом надходжень. У доходах зведеного бюджету його частка з початку року склала 43 відс., у доходах місцевих – 58,3 відс. Також сплачено 223,8 млн.грн. військового збору (+ 65,2 млн.грн. до минулого року) та 2,7 млрд.грн. єдиного внеску (+908 млн.грн.).

Нагадування роботодавцям Незважаючи на дію відповідної норми більше двох років, одним з найчастіших порушень залишається несвоєчасне повідомлення/ неповідомлення роботодавцем про прийняття працівника на роботу до початку роботи працівника.

Згідно чинного законодавства працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу в установленому порядку.

Повідомлення ДФС подається:

  • засобами електронного зв’язку з використанням ЕЦП відповідальних осіб згідно з вимогами законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
  • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
  • тільки на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше, ніж з 5 особами.

Повідомлення подається:

  • за працівників – резидентів, прийнятих за трудовим договором;
  • за працівників – нерезидентів, прийнятих за трудовим договором;
  • за працівників – сумісників (зовнішніх і внутрішніх).

Не подається повідомлення:

  • за осіб, що надають послуги за ЦПД;
  • за практикантів та стажистів (без укладання трудового договору).

Детально про нарахування податків із заробітної плати та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу дізнавайтесь 30 жовтня на семінарі головного управління ДФС у Черкаській області для підприємців – фізичних осіб і громадян з питань оподаткування: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/313957.html Питання можна надсилати на адресу help_payer@ukr.net

Головне управління ДФС у Черкаській області,
відділ комунікацій управління організації роботи

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДФС

Інформація Державної фіскальної служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин
Еремченко Олег