Головне управління ДФС у Черкаській області на численні запити платників висвітлює питання сплати військового збору з сум коштів, перерахованих працедавцем на рахунок закладу охорони здоров’я на лікування працівника та придбання лікарських засобів; з сум страхових внесків, сплачених за добровільне страхування (у т.ч. медичне) найманих працівників та з суми соціальної допомоги по вагітності та пологах.

Так, відповідно до п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами.

     Визначення поняття «заробітної плати» наводиться в частині першій ст. 94 Кодексів законів про працю (КЗпП) і ст. 1 Закону України «Про працю» це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

     Отже, у разі якщо сума коштів на лікування працівника та придбання лікарських засобів не виплачується (не компенсується) працівнику, а перераховується працедавцем на рахунок закладу охорони здоров’я, то такий дохід слід розглядати як надання працедавцем цільової благодійної допомоги разового характеру, що не є об’єктом оподаткування військовим збором.

Якщо роботодавець за свій рахунок здійснює внески за страховим полісом добровільного страхування життя (у т.ч. медичного страхування) працівника, що зумовлено умовами трудового договору (контракту) чи передбаченого нормами колективного договору, сума такого внеску є складовою заробітної плати такого працівника, і такий дохід оподатковується військовим збором на загальних підставах.

Щодо оподаткування збором суми соціальної допомоги по вагітності та пологах. Право працівників на відпочинок визначено ст. 2 Кодексу законів про працю, ст. 2 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» та іншими законами й нормативно-правовими актами України.

     Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами є соціальною відпусткою (ст. 4 Закону України «Про відпустки»), яка надається жінкам на підставі медичного висновку у відповідності до ст. 179 КЗпП та ст. 17 вказаного Закону України.     Фінансування допомоги по вагітності та пологах провадиться з коштів державного соціального страхування (абзац 4 ст. 23 Закону «Про відпустки»).
     Також, відповідно до частини 1 ст. 38 Закону України від 18 січня 2001 року № 2240-ІІІ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

     Тобто, допомога по вагітності та пологах надається за той період, коли працівниця фактично знаходилась у соціальній відпустці по вагітності та пологах і не отримувала заробітної плати. Крім того, жінки, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування також мають право на державну допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, яка виплачується на умовах, передбачених Законом України від 21.11.1992 № 2811-ХІІ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Враховуючи зазначене, сума соціальної допомоги по вагітності та пологам не підлягає оподаткуванню військовим збором.

Водночас звертаємо увагу, що підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах сума вихідної допомоги, яка є обов’язковою виплатою працівнику підприємства у зв’язку з припиненням трудових відносин.

Наразі черкащани перерахували до державного бюджету 14,3 млн.гривень. Як зазначила голова комісії з проведення реорганізації ГУ Міндоходів у Черкаській області, перший заступник начальника ГУ Міндоходів у Черкаській області Тетяна Проценко, спрямовані до бюджету кошти підсилять обороноздатність нашої країни, будуть витрачатись на допомогу переселенцям зі Сходу та АР Крим і на відновлення зруйнованих територій.

Вона нагадала, що військовий збір встановлений з серпня 2014 року. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. Рахунки для перерахування військового збору розміщені на субсайті територіальних органів ДФС у Черкаській області у розділі «Бюджетні рахунки»: http://ck.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/. Детальну інформацію щодо справляння військового збору та з інших питань можна отримати, звернувшись до найближчого центру обслуговування платників; в он-лайн режимі – на Черкаський інформаційно-діловий портал за адресою www.city.ck.ua. З проблемних питань слід звертатись за номером спеціальної гарячої лінії головного управління ДФС у Черкаській області 33-91-34.

Головне управління міндоходів у Черкаській області
Інформаційно-комунікаційний сектор

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...