Налоговая справка ГФС

Николай

Лицензионный договор (Лицензионное соглашение) на право использования произведения от автора (для включения в своё составное произведение, которое будет комерчески распостраняться) возможно каким-либо способом заключить на расстоянии (через связь в Интернет), так как возникают трудности с этим самым растоянием? Или заключение такого договора возможно только "от руки" встречей лицом к лицу? Есть альтернативные методы? И еще вопрос, если получатель права использования произведения и его автор являются гражданами Разных стран, по законодательству какой страны составляется даный договор (соглашение)? Спасибо.
Це питання ліцензування не відноситься до компетенції податкових органів. Попробуйте звернутись за консультацією до Держкомпідприємництва в Черкаській області за тел.
37-93-93

Оксана Мазуренко

Это правда, что с ноября Президент "притормозил" пенсионные доплаты упрощенцев?
Так, дійсно. Своїм Указом № 890 від 02.11.2009 року Президент зупунив дію окремих постанов КМУ, серед яких і постанова Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 року № 366 «Про сплату внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами – суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування»

Алексей

Каким способом оцениваются ТМЦ при внесении их в уставной фонд ООО, какие сборы и налоги при этом оплачиваются. Заранее благодарен.
Згідно з визначенням, наведеним у п. 1.28 ст. 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємства» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР, господарська операція, яка передбачає внесення коштів або майна до статутного фонду юридичної особи в обмін на корпоративні права, емітовані такою юридичною особою, є прямою інвестицією.
Відповідно до п. 1 ст. 167 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. № 436-IV корпоративні права – це права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) цієї організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом і статутними документами.
Аналогічне визначення міститься у п. 1.8 ст. 1 Закону № 334/94-ВР: корпоративні права – це право власності на статутний фонд (капітал) юридичної особи або його частку (пай), включаючи права на управління, одержання відповідної частки прибутку такої юридичної особи, а також активів у разі її ліквідації відповідно до чинного законодавства, незалежно від того, створено таку юридичну особу у формі господарчого товариства, підприємства, заснованого на власності однієї юридичної або фізичної особи, чи в інших організаційно-правових формах.
Відповідно до норм пп. 4.2.5 п. 4.2 ст. 4 Закону № 334/94-ВР до складу валового доходу платників податку не включаються суми коштів або вартість майна, що надходять платнику податку у вигляді прямих інвестицій або реінвестицій у корпоративні права, емітовані таким платником податку, в тому числі грошові або майнові внески, згідно з договорами про спільну діяльність на території України без створення юридичної особи.
Згідно з п. 1 ст. 66 Господарського кодексу під терміном «майно» слід розуміти виробничі та невиробничі фонди, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі підприємства, тобто будівлі, споруди, обладнання, транспортні засоби, інвентар, сировину, матеріали, товари та інші матеріальні цінності.
Згідно з п. 1.28 Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» інвестиція – це господарська операція, яка передбачає придбання основних фондів, нематеріальних активів, корпоративних прав та цінних паперів в обмін на кошти або майно. Господарські операції з включення основних фондів та нематеріальних активів до статутного фонду юридичної особи прирівнюються до придбання нею основних фондів. Положеннями ст. 12 Закону «Про господарські товариства» передбачено, що товариство є власником майна, переданого йому засновниками і учасниками як вклад до статутного капіталу. А згідно зі ст. 715 та ст. 716 ЦКУ кожна із сторін договору міни є продавцем того товару, який він передає в обмін, і покупцем товару, який він одержує взамін. Тобто до договору міни застосовуються загальні положення про купівлю-продаж.
Інвестування фізичною особою до статутного фонду господарського товариства належного їй на праві власності нерухомого майна (у т. ч. земельної ділянки), є з її боку відчуженням такого майна. Оподаткування доходів, одержаних від продажу (обміну) нерухомого майна, регламентується ст. 11 Закону «Про податок з доходів фізичних осіб». Підприємство, яке в обмін на внесене до його статутного фонду нерухоме майно надає фізичній особі корпоративні права, згідно з п. 1.15 цього Закону є податковим агентом щодо вартості такого майна.
Якщо ми відповіли не на всі Ваші запитання - пришліть уточнення.

любовь

Як правильно розрахувати ПДФО з працівника, якщо він з 18.11.2009 року став підприємцем? Дякую.
Приватний підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність і водночас є найманим працівником на підставі трудового договору, не має права на отримання податкової соціальної пільги ні щодо одержаних ним підприємницьких доходів, ні щодо отриманої заробітної плати. Це випливає з підпункту 6.3.3 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV, зі змінами та доповненнями.
Податкова соціальна пільга закінчує застосовуватися до доходів найманого працівника у Вашому випадку, починаючи з листопада ц.р.

Огілько Ірина Олександрівна

Я - фізична особа-підприємець, зареєстрована у Корсунь-Шевченківському районі, проте працюю в Черкасах. Якщо я найму людину по договору підряду на виконання певних разових робіт, чи потрібно буде мені утримувати з її заробітку податок з доходів фізичних осіб, а також відрахування у пенсійний фонд та інші фонди соц.страхування? Якщо так, то у фонди Корсуня чи Черкас потрібно буде відраховувати кошти, адже найнята особа - житель міста Черкаси? Зарані дякую!
Податок з доходів фізичних осіб сплачується, згідно Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV, зі змінами та доповненнями, до місцевого бюджету за місцем Вашого податкового обліку (м.Корсунь-Шевченківський). Щодо сплати інших відрахувань з заробітної плати, прохання звернутися до відповідних фондів.

ШИНКАРЕНКО ВІКТОРІЯ ЛЕОНІДІВНА, домогосподарка

ДОБРИЙ ДЕНЬ! СКАЖІТЬ, БУДЬ-ЛАСКА, ЧИ МОЖНА ОФОРМИТИ СПД-ФІЗ ОСОБА ЗА МІСЦЕМ ФАКТИЧНОГО ПРОЖИВАННЯ, ЧИ ЦЕ НЕОБХІДНО РОБИТИ ЗА ПРОПИСКОЮ? ДЯКУЮ.
Державна реєстрація фізичних осіб – підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцем проживання фізичної особи – підприємця. Відповідно до ст. 29 Цивільного кодексу місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово. Відповідно до ст. 3 Закону № 1382-IV місце проживання – адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає терміном понад шість місяців на рік. Відомості про місце проживання або місце перебування вносяться до паспортного документа із зазначенням адреси проживання особи та внесенням цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації. Про те, що реєстрація СПД здійснюється лише за місцем «прописки», говориться у листі Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва від 25.04.2008 № 3697 "Про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця за місцем проживання". Наводимо витяг з листа: «Следовательно, государственная регистрация физического лица - предпринимателя должна осуществляться государственным регистратором в соответствующей административно-территориальной единице только по местожительству данного физического лица, при этом засвидетельствование самого факта местожительства должно подтверждаться регистрационными сведениями, внесенными в паспортный документ о местожительстве».
Отже, оформлювати підприємницьку діяльність фізичній особі необхідно за місцем “прописки” такої фізичної особи.

Иван Владимирович

Могу ли я получить возмещение налогового кредита в размере 15% по уплаченой страховой сумме 7300 грн. за застрахованый кредитный автомобль приобретённый в 2008г.
Шановний Іване Володимировичу! До складу податкового кредиту платника податку з доходів фізичних осіб включається, зокрема, сума витрат такого платника на сплату страхових внесків, страхових премій страховику-резиденту за договорами довгострокового страхування життя та недержавного пенсійного страхування. Надання податкового кредиту за сплату страхових внесків за придбаний у кредит автомобіль законодавством не передбачено.

любовь

Якщо ТОВ закриває поточний рахунок в банку треба повідомляти податкову інспекцію? Дякую.
Звичайно, повинні. Відповідно до Наказів ДПАУ № 301 від 01.07.2002 р. та № 306 від 01.08.2001р. “ Про затвердження Порядку подання податковим органам Повідомлення про відкриття (закриття) рахунків у фінансових установах”.
Повідомлення про відкриття (закриття) рахунку в фінансовій установі суб'єкти господарювання (далі - Платники) направляють відповідно до чинного законодавства у державний податковий орган, де вони взяті на податковий облік.
Повідомлення протягом трьох робочих днів з дня відкриття або закриття рахунку в фінансовій установі (включаючи день відкриття або закриття) подається Платником особисто або надсилається поштою на адресу відповідного державного податкового органу з повідомленням про вручення.
Також аналогічне повідомлення направляє і та банківська установа, де Ви закриваєте рахунок.

ВИКТОРИЯ ЛЕОНИДОВНА

добрый день! какой лимит наличного расчета с покупателем или продавцом может быть за день в СПД- ФЛ? СПАСИБО.
Постановою Правління НБУ “Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку”
від 9 лютого 2005 року N 32 визначено наступне: Встановити граничну суму готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами відповідно до пункту 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 N 637 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 за N 40/10320 (далі - Положення), у розмірі 10000 (десять тисяч) гривень.

любовь

Отримані відсотки по депозиту на р/р 01.10 за період з 15.09 по 30.09 в декларацію з податку на прибуток в який період віднести? Дякую.
Ви повинні включити вказані відсотки до декларації за ІІІ квартал (по першій події).

чп Сплавник Е.С.

налоговая подала в суд с просьбой закрыть чп в принудительном порядке, т.к. мною не было выполнено ряд обязательств. если я не приеду на предварительное слушание дела, чем мне это грозит, и вообще буду ли я нести административную ответственность? и нужен ли мне адвокат?
До повноважень органів державної податкової служби не входить подання позовів про ПРИМУСОВЕ припинення підприємницької діяльності, орган державної податкової служби має право звернутись до суду з позовом про припиненння підприємницької діяльності у відповідності до вимог чинного законодавства. Якщо Ви не прийдете на слухання справи - застосовувати чи ні санкції до Вас вирішує виключно суд. Наймати адвокати чи ні - Ваша особиста справа.

Добрынин Тарас Григорьевич

Хочу оформиться как частный предприниматель по упрощ. схеме налогооблажения. Проживаю в городе Евпатория, Крым, а прописан в г. Черкассы. Могу ли я отчитываться через интернет перед налоговой инспекцией? Куда мне обратиться и как это всё оформить?
Шановний Тарасе Григоровичу! Звичайно, Ви можете звітуватися як платник єдиного податку через мережу Інтернет. Оформити себе приватним підприємцем Ви можете лише за місцем Вашої прописки – у м. Черкаси. Щоб провести процедуру оформлення Вам необхідно з паспортом, ідентифікаційним кодом звернутись до єдиного вікна Черкаського міськвиконкому – тел. (0472) 54-06-21. Протягом 3-4 днів Вас реєструють. Далі Ви з отриманим Свідоцтвом звертаєтесь до ДПІ у м. Черкаси за адресою вул. Хрещатик,235, каб.433 (а). І під час цього візиту Вам варто наголосити на тому, що Ви будете звітуватись через мережу Інтернет – відповідний фахівець надасть Вам відповідну консультацію, може провести практичний тренінг. Про Ваші подальші кроки фахівці будуть Вам далі говорити.
Дякуємо, що звернулись до нас за консультацією.

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...