Громадяни – благодійники мають право на податкову знижку

Головне управління  Міндоходів у Черкаській області нагадує про порядок використання права на податкову знижку за звітний рік особами, які робили минулоріч пожертви на користь неприбуткових організацій.

Так, згідно Податкового кодексу України платник має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року суму коштів або вартість майна, переданих у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна, у розмірі, що не перевищує 4 відсотки суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року.

     Водночас до податкової знижки включаються фактично здійснені платником протягом звітного податкового року витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця - отримувача. У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

При цьому, ст. 729 Цивільного кодексу України передбачено, що пожертвою є дарування нерухомих та рухомих речей, зокрема грошей та цінних паперів, окремим особам, для досягнення ними певної, наперед обумовленої мети. Договір про пожертву вважається укладеним з моменту прийняття пожертви.  До договору про пожертву застосовуються положення про договір дарування.

Водночас платнику, який бажає скористатися правом на податкову знижку за 2012 рік, слід подати декларацію про майновий стан і доходи. Термін подання декларації – до кінця поточного року. Одним із підтверджуючих документів, які необхідно надати до територіального органу Міндоходів, є копія договору про пожертву.

Також нагадуємо, що норма з подання декларації для використання права на податкову знижку за наслідками 2012 року стосується зокрема осіб, котрі сплачували минулоріч за навчання закладам освіти, страхували себе або членів своєї сім’ї, сплачували внески у недержавні пенсійні фонди, перераховували кошти у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям, усиновлювали дітей, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом, понесли витрати у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.

Разом з тим закликаємо черкащан, які повинні були подати річну декларацію про майновий стан і доходи за 2012 рік, але в силу різних обставин не зробили цього до 1 травня, поспішити задекларувати свої доходи і сплатити податок.

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин