Як визначити країну походження товарів. Згідно Митного кодексу України країна походження товару визначається з метою оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України, застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, заборон та/або обмежень щодо переміщення через митний кордон України, а також забезпечення обліку цих товарів у статистиці зовнішньої торгівлі. Так, країною походження товару вважається країна, в якій товар був повністю вироблений або підданий достатній переробці (критерії визначено Митним кодексом України). Під країною походження товару можуть розумітися група країн, митні союзи країн, регіон чи частина країни, якщо є необхідність їх виділення з метою визначення походження товару. Для цілей визначення країни походження товару не враховується походження енергії, машин та інструментів, що використовуються для його виробництва або переробки. Приладдя, запасні частини та інструменти, використовувані в машинах, пристроях, агрегатах або транспортних засобах, вважаються такими, що походять з тієї самої країни, що і ці машини, пристрої, агрегати або транспортні засоби, за умови їх ввезення та продажу разом із зазначеними позиціями і відповідності їх комплектації та кількості звичайно використовуваним приладдю, запасним частинам та інструментам.

Як підтвердити країну походження товару і коли це слід зробити. Документами, які підтвердять це, є: сертифікат про походження товару; засвідчена декларація про походження товару; декларація про походження товару; сертифікат про регіональне найменування товару.    

Декларант заявляє про країну походження товару (декларує) на митницях Міндоходів шляхом подання оригіналів документів про походження товару.

В окремих випадках не вимагаються документи, які підтверджують країну походження товару. Не потрібні документи, у разі коли:

1) товари, що переміщуються через митний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню;

2) товари ввозяться громадянами та оподатковуються за єдиною ставкою мита;
3) товари ввозяться на митну територію України в режимі тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування;

4) товари переміщуються митною територією України в режимі транзиту;

5) це передбачено міжнародним договором, згоду на обов’язковість якого надано Верховною Радою України;

6) через митний кордон України переміщуються зразки флори, фауни, ґрунтів, каміння тощо для наукових досліджень, відібрані на об’єктах України, які розташовані в полярних регіонах або на островах у нейтральних водах Світового океану, що знаходяться у сфері наукових інтересів України.

Водночас митниці Міндоходів можуть відмовити у випуску товару. Таке відбувається, якщо товар походить з країни, товари якої заборонені до переміщення через митний кордон України згідно з вітчизняним законодавством.   Також інспектори митниць випустять у вільний обіг на митній території України товари сумнівного походження у разі сплати ввізного мита за повними ставками Митного тарифу України.  Якщо неможливо достовірно встановити країну походження товарів, щодо яких застосовуються особливі види мита (антидемпінгове, компенсаційне або спеціальне), такі товари випускаються у вільний обіг на митній території України за умови сплати особливих видів мита.   

Варто врахувати: згідно Митного кодексу України до товарів застосовується або відновлюється режим найбільшого сприяння за умови вчасного одержання митницями Міндоходів від власника належним чином оформленого відповідного документа щодо походження таких товарів (не пізніше ніж через 365 днів від дня здійснення митного оформлення таких товарів).

Особливості визначення країни походження товарів (речей, цінностей тощо) встановлено розділом ІІ Митного кодексу України.

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин