Статтею 206 Земельного кодексу України від 05.10.2001р. №2768-ІІІ передбачено, що використання землі в Україні є платним.
Обчислення та строки сплати земельного податку регламентуються розділом XIII Податкового кодексу України. Плата за землю належить до загальнодержавних податків та справляється у формі земельного податку й орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Платниками є власники та користувачі земельних ділянок (паїв), а також орендарі.
Якщо раніше громадяни – платники земельного податку повинні були сплачувати податок двічі на рік рівними частинами - до 15 серпня та до 15 листопада, то з 2011 року, з прийняттям Податкового кодексу, сплата повинна здійснюватися однією річною сумою впродовж 60 днів з дня одержання податкового повідомлення-рішення. Його органи державної податкової служби видають платникові до 1 липня поточного року. Якщо повідомлення – рішення вручено раніше 1 липня, наприклад 27 червня, то у платника є 60 днів саме з цієї дати, щоб сплатити  земельний податок.
Відповідно до статті 281 Податкового кодексу від сплати земельного податку звільняються: інваліди І та ІІ групи, фізичні особи, які виховують 3-х і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери за віком, ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:
-  для ведення особистого селянського господарства ? у розмірі не більш як 2 гектара;
-  для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах ? не більш як 0,25 гектара, в селищах ? не більш як 0,15 гектара, у містах ? не більш як 0,10 гектара;
-    для індивідуального дачного будівництва — не більш як 0,10 гектара;
-    для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 гектара;
-    для ведення садівництва — не більш як 0,12 гектара.
За довідками щодо порядку нарахування та сплати земельного податку мешканці міста Черкаси можуть звертатися до управління оподаткування фізичних осіб  державної податкової інспекції у місті Черкаси за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, кім. 404, тел.45-80-44.
Шановні громадяни, щоб уникнути штрафних санкцій та пені вчасно сплатіть земельний податок!

Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян
ДПІ у місті Черкаси

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин