Головне управління ДФС у Черкаській області нагадує, що фізичні особи – підприємці – неплатники єдиного податку можуть перейти з ІІ кварталу 2019 року на спрощену систему оподаткування шляхом подання відповідної заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до 15 березня 2019 року включно.

Посилання для завантаження заяви та на порядок подання заяви: goo.gl/yNq6Ys

Також шляхом подання заяви до 15 березня включно платники єдиного податку, за умови дотримання вимог, встановлених Податковим кодексом України для відповідної групи, можуть перейти з ІІ кварталу 2019 року на іншу групу платника єдиного податку.

Звертаємо увагу, за нормами Податкового кодексу України (п.п. 291.5.8 ст. 291) не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої групи ФОП, які на день подання заяви мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Згідно з п.14.1.175 Податкового кодексу України податковий борг – сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному Кодексом.

Отже, не зможуть перейти на спрощену систему оподаткування або обрати іншу групу єдиного податку підприємці, які на дату подання заяви мають заборгованість з ПДФО, військового збору, акцизного податку, ПДВ, ін. загальнодержавних податків, а також з єдиного податку, податку на майно – податку на нерухоме майно, земельного та транспортного податку та непогашену пеню. Вихід – завчасно сплатити податковий борг.

Звертаємо увагу новостворених підприємців, які бажають з початку діяльності застосовувати спрощену систему оподаткування за першою – третьою групами на терміни подання заяви для переходу та терміни набуття статусу платниками єдиного податку відповідної групи.

Так, зареєстровані в установленому порядку фізичні особи – підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація. Тобто, зареєстровані у березні п.р. фізичні особи – підприємці, які бажають застосовувати спрощену систему оподаткування та сплачувати єдиний податок за ставками, встановленими для першої або другої груп:

  1. не повинні мати податкового боргу;
  2. можуть подати заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування до кінця березня п.р.;
  3. будуть вважатися платниками єдиного податку першої або другої груп (виключно за виконання умов пп. 1 та 2) тільки з 1 квітня п.р., а у березні – працюватимуть на загальній системі оподаткування;
  4. у разі протермінування подання заяви та за наявності податкового боргу вони і надалі зможуть працювати виключно на загальній системі оподаткування;
  5. у разі протермінування подання заяви та за відсутності податкового боргу вони можуть подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з обранням ставок для першої або другої груп з ІІІ кварталу до 15 червня п.р. включно;
  6. у разі державної реєстрації підприємцем 29 березня п.р., протермінування подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування з обранням ставок для першої або другої груп та за відсутності податкового боргу, можуть (протягом 10 днів з дня державної реєстрації) подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з обранням третьої групи єдиного податку, а в подальшому – перейти на другу або першу групу.

Зареєстровані в установленому законом порядку новостворені підприємці, які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації. Тобто, зареєстровані у березні п.р. фізичні особи – підприємці, які бажають застосовувати спрощену систему оподаткування та сплачувати єдиний податок за ставками, встановленими для третьої групи:

  1. не повинні мати податкового боргу;
  2. можуть подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування протягом 10 днів з дня державної реєстрації;
  3. будуть вважатися платниками єдиного податку третьої групи від дати державної реєстрації (виключно за виконання умов пп. 1 та 2).

Для відмови з ІІ кварталу 2019 року від спрощеної системи оподаткування суб’єктам господарювання – фізичним особам необхідно подати заяву не пізніше 21 березня 2019 року.

Норми щодо переходу на спрощену систему та відмови від її застосування визначені ст.298 Податкового кодексу України.

Ознайомитися з інформацією щодо термінів сплати у березні п.р. податків, зборів, платежів та подання у грудні податкової звітності можна в «податковому календарі», який розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС: goo.gl/YYzte6 або на сайті журналу «Вісник. Офіційно про податки»: goo.gl/A9naqK

Завантажити корисну табличку про умови застосування спрощеної системи для ФОП першої – третьої групи: goo.gl/JE5Ru

Головне управління ДФС у Черкаській області,
відділ комунікацій

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин