Податковим кодексом України передбачено, що роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити перерахунок суми доходів працівників, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги.

Перерахунок проводиться у таких випадках та у відповідні строки:

а) за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;

б) під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених підпунктом 169.2.3 Податкового кодексу України;
в) під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.

Отже, річний перерахунок заробітних плат працівників та утриманих з них сум податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) за 2013 рік слід проводити не пізніше, ніж під час нарахування заробітної плати за останній місяць цього року, тобто у грудні 2013 року.

Основною метою проведення річного перерахунку є перевірка правильності формування (нарахування) місячних оподатковуваних доходів у вигляді заробітної плати та виявлення доходів, які підлягають додатковому оподаткуванню за ставкою 17 відсотків.

Внаслідок проведення перерахунків можуть бути встановлені як суми ПДФО, що підлягають доутриманню з працівника, так і суми ПДФО, які слід йому повернути.

Результати проведених річних перерахунків податковий агент повинен відобразити у податковому розрахунку за формою №1-ДФ, яка подається за ІV квартал звітного року.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах звертає увагу працівників, що припиняють трудові відносини з роботодавцем, у яких внаслідок проведення остаточного розрахунку, виникає сума недоплати податку, що перевищує суму їх оподатковуваного доходу за останній звітний період, така непогашена частина недоплати включається до складу податкового зобов'язання платника податку за наслідками звітного податкового року та сплачується ним самостійно за результатами річного декларування, тобто до 1 травня 2014 року.

Порядок проведення перерахунку податку на доходи фізичних осіб регулюється положеннями  п. 169.4 ст.169 розділу ІV Податкового кодексу України (із змінами і доповненнями).

Інформаційно-комунікаційний відділ
Державної податкової інспекції у м. Черкасах

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин