Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області роз’яснює громадянам – продавцям власної сільськогосподарської продукції порядок оподаткування доходів, отриманих від продажу вказаної продукції.

Відповідно до підпункту 165.1.24 статті 165 Податкового Кодексу України доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку. Власна сільгосппродукція, це та, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках для ведення: садівництва або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) або для індивідуального дачного будівництва, а також для особистого селянського господарства або земельні частки (паї), виділені в натурі, сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.

Водночас,  якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари, доход від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Слід нагадати, що власник сільгосппродукції повинен мати довідку із сільської (селищної) ради про наявність у нього земельних ділянок, копія якої надається на вимогу податкового агента, тобто суб’єкта господарювання, при продажу йому сільгосппродукції.

Податкові агенти, які закупляють у власників сільськогосподарську продукцію, відображають їх доходи у податковому розрахунку за ф. №1ДФ з ознакою «148».

Інформаційно-комунікаційний відділ
Державної податкової інспекції у м. Черкасах

 

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин