До уваги батьків, які оплачуватимуть цього року навчання своїх непрацюючих дітей у навчальних закладах, а також студентів, які самостійно оплатять вартість середньої професійної або вищої освіти за 1 семестр 2011/2012 навчального року!  Укладаючи угоду про оплату навчальних послуг, майте на увазі - законодавством України передбачено часткове відшкодування понесених вами витрат.
      За положеннями Податкового кодексу України платник податку може зменшити (шляхом нарахування податкової знижки) свій загальний річний оподатковуваний дохід, якщо упродовж звітного податкового року він сплатив на користь закладу (закладів) освіти суму коштів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти в рахунок компенсації вартості середньої професійної чи вищої форми навчання за себе або за свою дитину (дітей).
      Правом на нарахування податкової знижки за підсумками навчання у 2011 році можуть скористатися платники податку на доходи фізичних осіб - працюючі студенти, які самостійно оплатять своє навчання у 2011 році або батьки, які сплатять ц.р. за навчання дітей – студентів, які не одержують заробітної плати, за умов, якщо:
такий платник податку є резидентом і має реєстраційний номер облікової картки платника податку (а у разі відмови від прийняття номера за релігійними переконаннями – офіційно повідомив про це податкові органи і має відповідну відмітку в паспорті);
платник податку матиме документи, що підтвердять понесені ним витрати, які включаються до податкової знижки, зокрема договір (угоду) між платником податку, що нараховує податкову знижку, та навчальним закладом, платіжні та розрахункові документи (квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери), а також довідку з навчального закладу щодо кількості місяців навчання (тривалість семестрів) у звітному податковому періоді. У документах обов’язково повинно бути відображено вартість послуги та строк її надання.  Копії вказаних документів (а для батьків - платників податків також документу, що підтверджує ступінь споріднення платника податку та дитини, навчання якої він оплачує) та довідки про суму отриманої платником у звітному році заробітної плати, про суми єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків та податкової соціальної пільги за її наявності доцільно буде додати до декларації, а оригінали – слід зберігати протягом 1095 днів з моменту подання декларації;
сума, яку дозволено включити до податкової знижки за 2011 рік (згідно з п.п. 166.3.3 ст.166 Податкового кодексу України)  повинна становити не більше 1320 грн. за кожен повний або неповний місяць навчання; 
загальна сума податкової знижки не перевищуватиме суми загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена на суму ЄСВ, страхових внесків та податкової соціальної пільги за її наявності;
у встановлений законом термін у 2012 році платник подасть до державної податкової інспекції (ДПІ) за місцем своєї податкової адреси декларацію, у якій відобразить підстави для нарахування податкового кредиту, із зазначенням конкретних сум. (Бланки декларації та додатки до неї, консультації  та послуги по її заповненню платник безоплатно отримає в ДПІ).

        Увага! Якщо платник не скористається у 2012 році правом нарахування податкової знижки за наслідками 2011 податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься!

        Бажаєте дізнатися більше – звертайтеся до ДПІ за місцем проживання, заходьте до спеціального розділу веб-сайту ДПА в Черкаській області www.sta.ck.ua, або поставте запитання фахівцям ДПА в Черкаській області на форумі ДПА!

ДПА в Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин