Головне управління Міндоходів у Черкаській області роз’яснює порядок оподаткування доходів від продажу нерухомого майна, отриманого у спадщину (або у подарунок) фізичною особою, за умови перебування частини майна у власності понад три роки, а іншої частини – менше 3 років.

Так, згідно п.172.1 ст.172 Податкового кодексу України не оподатковується дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки.

     Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.
     Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.

     Кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими р.IV Податкового кодексу України для оподаткування спадщини (пп.174.6 ст.174 ПКУ).

     Однак, Податковим кодексом України не передбачено оподаткування подальшого продажу подарунку, отриманого згідно з правилами встановленими р.IV ПКУ для оподаткування спадщини.

     Отже, дохід від операцій з продажу (обміну) не частіше одного разу на рік частини нерухомого майна, отриманого у спадщину чи у подарунок, яка перебувала у власності понад три роки, не оподатковується.

     Крім того, дохід від операцій з продажу (обміну) не частіше одного разу на рік частини нерухомого майна, отриманого у спадщину, яка перебувала у власності менше трьох років, не оподатковується.

     При цьому, у разі продажу (обміну) не частіше одного разу на рік частини нерухомого майна, яка перебувала у власності менше трьох років, та отримана у подарунок, дохід від такого продажу підлягає оподаткуванню на загальних підставах, за ставками 5% при отриманні доходу резидентом, та 15%/17% при отриманні доходу нерезидентом.

Детальні роз’яснення щодо порядку оподаткування торік отриманих доходів та їх декларування громадяни можуть отримати, звернувшись до найближчого сервісного центру ДПІ ГУ Міндоходів в області.

Головне управління міндоходів у Черкаській області,
Інформаційно-комунікаційний сектор

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин