ДПА в Черкаській області нагадує: в області постійно працюють консультаційні центри з роз’яснення норм Податкового кодексу України. Центри працюють з подовженим графіком роботи та у вихідні. Роз’яснення зацікавленим громадянам надають фахівці функціональних структурних підрозділів органів ДПС області, а також волонтери та представники громадських організацій.
Пропонуємо найактуальніші запитання щодо оскарження рішень податкових органів, які надійшли до консультаційного центру ДПА в Черкаській області та відповіді на них.

Запитання 1: Чи може платник податків бути присутнім при розгляді скарги?
Відповідь: Особа, яка подала скаргу на податкове повідомлення - рішення про визначення суми грошового зобов'язання платника податків або будь-яке інше рішення органу державної податкової податкову, має право особисто викласти аргументи особі, що перевіряла скаргу, брати участь у перевірці поданої скарги та бути присутньою при розгляді скарги.

Запитання 2: В який термін платник може оскаржити рішення органу ДПС про анулювання реєстрації платника ПДВ та який термін розгляду скарги на таке рішення?
Відповідь: Платник податків може оскаржити рішення органу ДПС про анулювання реєстрації платника ПДВ в місячний термін з часу ознайомлення громадянина з прийнятим рішенням. Скарги на такі рішення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у скарзі питання неможливо, термін розгляду скарги може бути продовжений, але не може перевищувати сорока п'яти днів.

Запитання 3: Чи повинен орган ДПС направити платнику повторне податкове повідомлення-рішення після прийняття рішення про результати розгляду скарги?
Відповідь: Якщо за результатами адміністративного або судового оскарження грошове зобов'язання, визначене у податковому повідомленні – рішенні: збільшується, то, крім раніше надісланого податкового повідомлення-рішення, направляється окреме податкове повідомлення-рішення на суму збільшення, а раніше надіслане податкове повідомлення – рішення не відкликається; зменшується, то до платника податків направляється податкове повідомлення-рішення, яке містить зменшену суму грошового зобов'язання, а раніше надіслане податкове – повідомлення вважається відкликаним; залишається без змін, то раніше надіслане податкове повідомлення – рішення не відкликається та нових повідомлень –рішень на цю суму не направляється.

Запитання 4: Який порядок та строк розгляду скарги?
Відповідь: Контролюючий орган, який розглядає скаргу платника податків, зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом 20 календарних днів, наступних за днем отримання скарги, на адресу платника податків поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. Керівник (або його заступник) відповідного контролюючого органу може прийняти рішення про продовження строку розгляду скарги платника податків понад 20-денний строк, , але не більше 60 календарних днів, та письмово повідомити про це платника податків до закінчення 20-денного строку.

Запитання 5: Яка процедура розгляду скарги платника податків в органі ДПС, який виявив бажання бути присутнім при розгляді скарги та чим вона регламентована?
Відповідь: Відповідно до п.56.2 ст.56 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – ПКУ) у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов’язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення. Згідно з п.19 Положення про порядок подання та розгляду скарг платників податків органами державної податкової служби, затвердженого наказом ДПА України 23.12.10 № 1001, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 6 січня 2011 року за № 10/8748, особа, яка подала скаргу на податкове повідомлення - рішення про визначення суми грошового зобов'язання платника податків або будь-яке інше рішення органу державної податкової податкову, має право: особисто викласти аргументи особі, що перевіряла скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги; ознайомитися з матеріалами перевірки; подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом державної податкової служби, який розглядає скаргу; бути присутньою при розгляді скарги; користуватися послугами адвоката або представника, оформивши це уповноваження у встановленому законом порядку; одержати рішення про результати розгляду скарги; висловлювати усно або письмово вимогу щодо дотримання таємниці розгляду скарги; вимагати відшкодування збитків, якщо вони стали результатом неправомірних рішень; відкликати подану скаргу в будь-який час до прийняття рішення за наслідками розгляду скарги. Якщо особа, яка подала скаргу на податкове повідомлення - рішення (рішення) контролюючого органу висловила письмове бажання у скарзі бути присутньою при розгляді скарги, орган державної податкової служби письмово повідомляє платника податків про місце, дату і час розгляду скарги.

Запитання 6: Який порядок відкликання скарги на податкове повідомлення-рішення?
Відповідь: Відповідно до п.19 Положення про порядок подання та розгляду скарг платників податків органами державної податкової служби, затвердженого наказом ДПА України від 23.12.2010 №1001, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06.01.11 за N 10/18748, особа, яка подала скаргу на податкове повідомлення - рішення про визначення суми грошового зобов'язання платника податків або будь-яке інше рішення органу державної податкової податкову, має право, зокрема, відкликати подану скаргу в будь-який час до прийняття рішення за наслідками розгляду скарги. Відкликання скарги проводиться за письмовою заявою особи, яка подала скаргу.

Запитання 7: Коли закінчується процедура адміністративного оскарження?
Відповідь: Відповідно до п.56.17 ст. 56 глави 4 розділу ІІ Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI процедура адміністративного оскарження закінчується: днем, наступним за останнім днем строку, передбаченого для подання скарги на податкове повідомлення-рішення або будь-яке інше рішення відповідного контролюючого органу у разі, коли така скарга не була подана у зазначений строк; днем отримання платником податків рішення відповідного контролюючого органу про повне задоволення скарги; днем отримання платником податків рішення Державної податкової адміністрації України або спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі митної справи; днем звернення платника податків до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення податкових зобов’язань, що оскаржувались. День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов’язання платника податків.

Довідкова інформація для платників, які бажають звернутися до консультаційного центру ДПА в Черкаській області: телефонуйте у робочі дні з 09-00 год. до 18-00 год. за номером телефону (0472) 33-91-34.
Платникам, які мають доступ до мережі Інтернет, пропонуємо звернутися на форум ДПА в Черкаській області, який працює на веб-сайті ДПА в області www.sta.ck.ua
Ставте свої запитання і отримуйте кваліфіковані відповіді щодо роботи за Податковим кодексом України!

ДПА в Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...