Власники об’єктів житлової нерухомості, які підлягають оподаткуванню, сплачуватимуть податок за 2013 рік у поточному – 2014 році.

Для зручності платників законом переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку нараховуватиметься пільга. Так, не сплачуватимуть податок власники квартир, якщо їх загальна житлова площа не перевищує 120 кв.м. Для власників будинків «пільгова площа» визначена у розмірі 250 кв.м., знову ж таки незалежно від того, якою кількістю будинків володіє особа. Якщо у власника є і квартира, і будинок загальною площею до 370 кв.м, він також не сплачуватиме податок на нерухомість.

Пільги зі сплати податку на нерухоме майно не надаються на об’єкти оподаткування, які використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності.

Якщо ж площа нерухомості перевищуватиме зазначені пільгові метри, то платити податок доведеться лише за ті квадратні метри, які перевищують визначений розмір.

Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 1 кв.м:

- для квартир, житлова площа яких не більше 240 кв.м, розмір ставки становить не більше 1% (11,47 грн.); житлова площа яких перевищує 240 кв. м, розмір ставки становить 2,7% (30,97 грн.);

- для житлових будинків, житлова площа яких не більше 500 кв.м, розмір ставки становить не більше 1% (11,47 грн.); житлова площа яких перевищує 500 кв. м, розмір ставки становить 2,7% (30,97 грн.);

- для різних видів об’єктів житлової нерухомості, житлова площа яких не більше 740 кв.м, розмір ставки становить 1% (11,47 грн.); житлова площа яких перевищує 740 кв.м, розмір ставки становить 2,7% (30,97 грн.).

Державна податкова інспекція у м. Черкасах нагадує, що податкове повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити будуть надсилатися громадянину – платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня поточного року. Громадяни, які вже сплатили податок у минулому році, за власною згодою можуть зарахувати сплачені кошти у сплату податку в 2014 році.

Детальну інформацію щодо нарахування і сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, платники можуть отримати за адресою: м. Черкаси, бульв. Шевченка, 307, каб.403,414 або за телефоном 45-80-44.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин