З 1 липня 2014 року наберуть чинності зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 27.03.2014 № 1166-VII „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” в частині обкладення податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) відсотків за депозитами. Про це повідомив заступник начальника ДПІ у м. Черкасах Олег Коваль.

Відповідно до внесених змін, дохід, отриманий фізичною особою у вигляді відсотків, нарахованих на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, а також відсотків, нарахованих на внесок (депозит) члена кредитної спілки у кредитній спілці, обкладатиметься ПДФО за ставкою 15%. “Проте, законодавці визначили суму отриманих протягом року відсотків, яка не підлягає оподаткуванню. Така сума становить 17 прожиткових мінімумів для працездатної особи, установлених законом на 1 січня звітного податкового року: для 2014 року це 20706 грн. (17х1218 грн.)”, - наголосив Олег Коваль.

Утримувати і перераховувати до бюджету ПДФО зобов’язані кредитні спілки та інші установи, що виплачують відсотки фізичним особам. Банківські ж установи не утримують ПДФО, а лише подають щоквартально інформацію щодо виплачених доходів до територіальних органів Міндоходів за встановленою формою (№ 1ДФ). Інші установи оподатковують пасивні доходи при їх виплаті, починаючи з 1 липня 2014 року за ставкою 15%.

Після закінчення звітного податкового року громадяни повинні до 1 травня 2015 року задекларувати отримані пасивні доходи.

За результатами декларування проводиться річний перерахунок ПДФО. Пасивні доходи, отримані платником, підсумовуються і до отриманого результату застосовується шкала ставок ПДФО – 15, 20 і 25%, а саме:

до доходів, що не перевищують 204 прожиткових мінімуми (у 2014 році - 248472 грн.) - застосовується ставка 15%;

до доходів, що перевищують 204, але не більше 396 прожиткових мінімумів (від 248473 грн. – 482328 грн. включно) - застосовується ставка 20%;

до доходів, що перевищують 396 прожиткових мінімумів (понад 482328 грн.) - застосовується ставка 25%.

“Отже, пасивні доходи, отримані з 1 липня до 31 грудня п.р., в сумі понад 20706 грн., підлягають оподаткуванню за наведеною вище шкалою”, - зазначив Олег Коваль.

ДПІ у м. Черкасах

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДФС

Інформація Державної фіскальної служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин