Головне управління Міндоходів у Черкаській області нагадує, що 1 вересня 2014 р. підвищено ставки акцизного податку на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну і мі­німальне акцизне податкове зобов’язання зі сплати ак­цизного податку. Це передбачено згідно Закону України №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів», який набрав чинності 3 серпня 2014 р.

Зокрема, на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну підвищено специфічну ставку акциз­ного податку (на 5%), при цьому адвалорна ставка по­датку залишилася незмінною (12%) – згідно пп. 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України.

Мінімальне акцизне податкове зобов’язання зі спла­ти акцизного податку на сигарети без фільтра (цигар­ки) та сигарети з фільтром також підвищено на 5% (пп. 215.3.3 п. 215.3 ст. 215 Кодексу). Так, згідно з законом, з 1 вересня мінімальне акцизне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів становитиме:

- для сигарет з фільтром - 304,11 грн. за 1 тис. штук;

- для сигарет без фільтра - 133,35 грн. за 1 тис. штук.

Також зміни з акцизного оподаткування, внесені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів» наберуть чинності з 1 листопада 2014 року. Насамперед вони будуть спря­мовані на розширення бази оподаткування, виведен­ня з «тіні» спиртовмісних напоїв, при реалізації яких до прийняття цього Закону не сплачувався акцизний податок.

Так, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів» під алкогольними напоями визна­чено продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі хар­чових спиртів з вмістом спирту етилового понад 1,2% об’ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2204, 2205, 2206, 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вміс­том спирту етилового 8,5% об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД (пп. 14.1.5 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

До зазначених продуктів належать, зокрема, спир­тові настоянки «Медовуха», «Хреновуха», що випуска­ються для дієтичного споживання. З таких продуктів, які реалізуються через мережу почтових кіосків, а також аптек, на сьогодні не сплачується акцизний по­даток при їх реалізації споживачам. Втім з вищезазначених товарів акцизний податок справ­ляється та обчислюється за ставкою, наведеною у таблиці (згідно пп. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України):

Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД

Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД

Одиниця
виміру

Ставка
податку

2103 90 30 00, 2106 90

Тільки продукти з вмістом спирту етилового 8,5% об’ємних одиниць та більше

грн./л 100-
відсоткового
спирту

70,53

Водночас варто нагадати, що згідно з п. 226.6 ст. 226 чинної редакції Податкового кодексу України вказані алкогольні напої повинні маркуватися марками акцизного податку. Виробники таких підакцизних товарів повинні чітко дотримуватися наведених положень щодо виготовлення, зберігання, продажу марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року № 1251 «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів».

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин