Головне управління Міндоходів у Черкаській області на численні запити платників висвітлює питання щодо притягнення до відповідальності податкових агентів за порушення терміну сплати військового збору за період затримки з відкриттям відповідних рахунків для сплати військового збору органами Державної казначейської служби України.

Так, нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу України, за ставкою, визначеною п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Кодексу (п.п. 1.4 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Кодексу).

     Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок (п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Кодексу).

     Згідно з п.п. 4 п. 4 Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 460/2011, Державна казначейська служба України відповідно до покладених завдань здійснює відкриття та закриття рахунків поточного бюджетного періоду, а також відкриття рахунків наступного бюджетного періоду.   

Тож у разі затримки з відкриттям рахунків для сплати військового збору рекомендовано податковим агентам акумулювати суми коштів, призначені для сплати військового збору, з метою їх подальшого перерахування на відповідні рахунки.    У разі виконання зазначених дій (тобто акумулювання коштів та подальшого їх перерахування на відповідні рахунки) податкові агенти не будуть притягуватись до відповідальності за порушення терміну сплати військового збору.

Наразі черкащани перерахували до державного бюджету 10,2 млн.гривень. А загалом в Україні у перший місяць нарахування та сплати військового збору до Державного бюджету надійшло 287,1 млн. грн. збору. Як зазначила перший заступник начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області Т.В.Проценко, спрямовані до бюджету кошти підсилять обороноздатність нашої країни, будуть витрачатись на допомогу переселенцям зі Сходу та АР Крим і на відновлення зруйнованих територій.

Вона нагадала, що військовий збір встановлений з серпня 2014 року. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. Рахунки для перерахування військового збору розміщені на субсайті територіальних органів ДФС у Черкаській області у розділі «Бюджетні рахунки»: http://ck.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/. Детальну інформацію щодо справляння військового збору та з інших питань можна отримати, звернувшись до найближчого сервісного центру ДПІ ГУ Міндоходів в області; в он-лайн режимі – на Черкаський інформаційно-діловий портал за адресою www.city.ck.ua. З проблемних питань слід звертатись за номером спеціальної гарячої лінії головного управління Міндоходів у Черкаській області 33-91-34.

Головне управління міндоходів у Черкаській області,
Інформаційно-комунікаційний сектор

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин