ГУ ДФС у Черкаській області, у зв’язку з численними запитаннями платників єдиного податку, роз’яснює на якій системі оподаткування перебуває новостворений підприємець, якщо до закінчення місяця, в якому відбулась його державна реєстрація ФОП, він подав відповідну заяву про обрання спрощеної системи оподаткування.

Так, згідно з пп. 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України зареєстровані в установленному порядку фізичні особи — підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Зареєстровані в установлено­му законом порядку суб’єкти гос­подарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподат­кування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої або п’ятої групи, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Платники єдиного податку першої та другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснен­ня авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного мі­сяця, а платники єдиного податку третьої та п’ятої груп — протягом 10 календарних днів після гранич­ного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (пункти 295.1 та 295.3 ст. 295 Податкового кодексу).

Тобто з моменту подання заяви про застосування спрощеної сис­теми оподаткування новостворе­на фізична особа — підприємець вважається такою, що застосовує спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, а платником єдиного податку:

- першої або другої групи — з першого числа місяця, на­ступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація;

- третьої або п’ятої групи — з дня їх державної реєстрації.

Доходи, отримані таким підприємцем з моменту подання заяви про засто­сування спрощеної системи оподат­кування, включаються до податкової декларації платника єдиного податку.

Нагадаємо, детальну інформацію з цього та з інших питань платники можуть отримати, звернувшись до найближчого центру обслуговування (ЦОП); в он-лайн режимі – на Черкаський інформаційно-діловий портал за адресою www.city.ck.ua. З проблемних питань слід звертатись за номером спеціальної гарячої лінії головного управління ДФС у Черкаській області 33-91-34.

Головне управління ДФС у Черкаській області,
сектор комунікацій

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДФС

Інформація Державної фіскальної служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин