Державна податкова інспекція у м. Черкасах нагадує податковим агентам про їх обов’язок, відповідно до норм Податкового кодексу України, здійснити перерахунок суми доходів найманих працівників, нарахованих ним протягом 2014 року у вигляді заробітної плати, а також суми наданої їм податкової соціальної пільги.

Перерахунок проводиться у таких випадках та у відповідні строки:

а) за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;

б) під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених підпунктом 169.2.3 Податкового кодексу України;
в) під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з роботодавцем.

Отже, річний перерахунок заробітної плати працівників та утриманої з неї суми податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) за 2014 рік слід проводити не пізніше, ніж під час нарахування заробітної плати за останній місяць цього року, тобто у грудні 2014 року.

Основною метою проведення річного перерахунку є перевірка правильності формування (нарахування) місячних оподатковуваних доходів у вигляді заробітної плати та виявлення доходів, які підлягають додатковому оподаткуванню за ставкою 17 відсотків.

“Внаслідок проведення перерахунків можуть бути встановлені як суми ПДФО, що підлягають доутриманню з працівника, так і суми ПДФО, які слід йому повернути. Результати проведених річних перерахунків податковий агент повинен відобразити у податковому розрахунку за формою №1-ДФ, яка подається за ІV квартал звітного року”, - зазначила начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у м. Черкасах Олена Ротаєнко.

Якщо внаслідок проведення річного перерахунку у працівників, які припиняють трудові відносини з роботодавцем, виникає сума недоплати ПДФО, що перевищує суму їх оподатковуваного доходу за останній звітний період, то така непогашена частина недоплати включається до складу податкового зобов'язання платника податку за наслідками звітного податкового року та сплачується ним самостійно за результатами річного декларування. Декларацію про майновий стан і доходи слід подати до 1 травня 2015 року.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДФС

Інформація Державної фіскальної служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин