18 марта 2020

Новітня українська історія наповнена свавіллям влади та звитягами простого люду у боротьбі за їх бачення майбутнього країни. Проте буремним подіям XXI століття не зрівнятися з маштабом збройного повстання Війська Козацького на чолі з Зиновієм Богданом Хмельницьким. Шляхетна особа вирішила пожертвувати власним положенням у Речі Посполитій та прийняти від запорізьких козаків гетьманські клейноди. Повстання швидко стало народним, адже звиклих до бойових дій козаків радо підтримали жителі українських міст та сіл. Визвольна боротьба кипіла з 1648 по 1654 рік, була сповнена як славетними перемогами, так і гіркими поразками, але пам’ять про ті події українці справно бережуть в своїх серцях.

Допомагають тому не тільки уроки історії та пам’ятники по всій Україні, але й Іллінська церква в Суботові, що була збудована за наказом Хмельницького в 1653 році (за іншими данними - 1656 році) та збереглася до наших днів. Цю церкву мав можливість бачити кожен українець на зворотньому боці паперової купюри номіналом 5 гривень. А якщо вам того замало, то сьогодні невелике село Черкаської області Чигиринського району запрошує туристів з усіх куточків нашої держави. Саме тут знайшов свій останній прихисток войовничий гетьман Богдан Хмельницький, саме тут відчувається дух того часу та збудовано чимало цікавих об’єктів. Екскурсія коштує недорого, а церкву можна відвідати безкоштовно. Споруда знаходиться в достойному стані, воно й не дивно, адже це історчна пам’ятка України. Проте мою увагу привернув незрозумілий сарай з табличкою "Каса Екскурсовод" над входом.

Каса біля Іллінської церкви

А позад "людської будки" можна бачити купу дров. Може то місцеві наготували яблуню та абрикосу щоб готувати шашлик та частувати туристів? Е, ні, то щоб топити "будку" пресловутою буржуйкою!

каса Суботів

Так, ви вірно подумали - це ми вже в приміщенні "Каси", екскурсовод просила її не знімати - соромиться. Сарайчик мебльований досить непогано. А ну ж бо, експерти, що то за стиль? Вінтаж, чи може лофт?

умови роботи екскурсовода

Ось так вимушені працювати люди, котрі пишуть наукові роботи, планують цікаву екскурсію та проводять її якнайкраще, щоб не забули українці своїх славетних пращурів. Так, пам’ятати героїв давнини необхідно, але може варто владі помітити й сучасних українців, та врешті-решт організувати достойне приміщення каси хоча б біля пам’ятки всеукраїнського значення?

приміщення каси

Источник: Олексій Петрович, 18 березня 2020

‹‹ к архиву новостей

Комментариев пока нет. Ваш комментарий может стать первым!
Другие новости
В июле начнут реконструировать главный вход и озеро Черкасского зоопарка

В конце июля в Черкасском зоологическом парке начнутся работы по реконструкции главного входа и озера

Карьер в Черкащине превращается в свалку

Карьер в Малосмелянке может каждого поразить своей красотой и необычным бирюзовым цветом воды и чистотой прозрачного глубокого водоема.

Из-за ливня в Черкассах обвалился главный канализационный коллектор

Обвалился главный канализационный коллектор вчера, 5 июля на углу улиц 30-летия Победы и Сумгаитская.

В Черкасском районе планируют построить мусороперерабатывающий комплекс

Председатель Черкасской РГА Владимир Клименко встретился с представителями ведущей компании, специализирующейся на реализации проектов возобновляемых источников энергии и обращения с...

Реконструкция «Юности» на паузе: горсовет не дает аванс

Работы в сквере «Юность» начнутся как только будет финансирование. Теперь же реконструкция поставлена ​​на паузу. На прошлой неделе подрядная организация...

В Черкассах составили протоколы на трех водителей маршруток

Черкасские перевозчики вновь начали соблюдать карантин. Большинство водителей берут пассажиров не более количества сидячих мест. Как пояснил начальник управления транспорта...

Умер черкасский митрополит УПЦ МП Софроний

Скончался митрополит Черкасский и Каневский Софроний, сообщают в Черкасской епархии УПЦ (МП).

В реке на Черкащине гибнет рыба

16 июня во время обследования участка на р. Тясмин Черкасский рыбоохранный патруль совместно с Государственной экологической инспекцией зафиксировали гибель водных...

В Черкассах обворовывают детей прямо на площадках

Воровка под прикрытием. Социальные сети пестрят сообщениями о кражах на детских площадках в Черкассах.

Жители Черкасс просят не закрывать роддом

Соответствующую электронную петицию зарегистрировали на сайте Черкасского городского совета.

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Карта предприятий

Ваше предприятие на карте г.Черкассы

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Форум

Черкасский форум на city.ck.ua

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...
Продажа репродукций картин