6 грудня 2021 У черкаській лікарні проводять унікальні операції на судинах

У Третій Черкаській міській лікарні швидкої медичної допомоги проводять унікальні для області гібридні операції на судинах, які рятують людям кінцівки. У планах застосовувати подібний метод оперування і на серці. Для цього уже закуповують новітнє дороговартісне обладнання й готують спеціалізоване відділення, інформує Вичерпно.

Наразі ж, в умовах ангіографічної операційної, яка вже працює, впроваджують гібридні операції на артеріях кінцівок.

Хірургом, який розпочав впроваджувати цю методику є Андрій Клянчин. Він працює на посаді серцево-судинного хірурга в Третій лікарні вже два роки. Сам Клянчин переселенець із Луганська. Із 2014 року разом із дружиною працював у Кропивницькому, але згодом вирішив змінити місце роботи.
Ці важливі операції Клянчин виконує разом із Дмитром Почечуєвим та командою рентген-операційної.

Зазвичай операцію роблять у два способи: відкритий або ендовоскулярний. Методика, яку впровадили в Третій лікарні, передбачає комбінацію цих методів одночасно в одному етапі операції. Це дає можливість розширити сферу втручань. Подібні операції, в окремих випадках, дають хірургам можливість врятувати людям кінцівки.

— Там, де раніше пацієнту пропонували лише ампутацію, тепер ми можемо робити ось такі операції й зберігати кінцівку пацієнту, — каже хірург.

Реабілітація після таких операцій теж відбувається значно швидше. За словами лікарів, якщо після класичного операційного втручання пацієнт має від 10 днів знаходитись у стаціонарі, а потім до двох місяців відновлюватися, то після нових гібридних операцій, людина перебуває в стаціонарі до шести днів, а потім повертається до звичайного життя без будь-яких постопераційних обмежень.

Гібридні операції планують проводити і в кардіохірургії, але наразі відповідне обладнання тільки закуповується, а відділення кардіохірургії знаходиться на етапі розробки.

— У нас планується організація відділення на 15 ліжок. Штат лікарів наразі не повністю укомплектований. Є серцево-судинний хірург, це я, й судинний лікар, який наразі працює в відділенні другої хірургії, — каже Андрій Сергійович.

Ідея створення цього відділення належить головному лікарю КНП «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги» Олександру Федоруку. Першим етапом реалізації була закупівля ангіографу та створення ангіографічної операційної.

Наразі ця операційна повністю готова й лікарі розпочали проводити хірургічні втручання. Тут фахівці виконують операції на судинах голови, серця, внутрішніх органів, кінцівок.

Спеціалісти ангіографічної операційної працюють у колаборації з іншими лікарями. Це й хірурги, ендоскопісти, кардіологи. Це робиться для вирішення проблем, які знаходяться «на перехресті» усіх цих спеціалізацій.

Другим етапом стануть операції на відкритому серці.

— Це повноцінні кардіологічні операції. До них вдаються, коли не можна малоінвазивним способом видалити якусь патологію. Для таких операцій потрібні умови, відділення, операційна, спеціальне дороговартісне обладнання й спеціалісти, які знають як на цьому обладнанні працювати й як лікувати певні патології, — говорить заступник головного лікаря по медичній частині Віталій Григор’єв.

Наразі ця операційна знаходиться на етапі розробки, а обладнання закуповують.

Саме відділення кардіохірургії має низку стандартів, яким воно повинно повністю відповідати. Перш за все, мова про стерильність і чистоту. Пацієнти, які перенесли операцію на відкритому серці, повинні лежати в умовах захищених від шкідливого впливу. Тож відділення знаходиться в процесі ремонту.

Персонал, який працюватиме в цьому відділенні, має пройти відповідне навчання. Наразі невідомо, де саме вчитимуться лікарі роботі на новітньому обладнанні, адже через карантин українці обмежені в подорожах за кордон. У лікарні зазначають, що все залежатиме від Covid-ситуації в світі.

Источник: Прес-служба Черкаського інформаційно-ділового порталу 06 грудня 2021

‹‹ до архіву новин

Коментарів наразі немає. Ваш коментар може стати першим!
Інші новини
У Палаці молоді відбуватимуться вистави Черкаського театру ляльок

Черкаський академічний театр ляльок стає ближчим до жителів Південно-Західного району Черкас. На постійній основі в приміщенні Черкаського міського Палацу Молоді...

Держава допоможе безробітним розпочати власну справу, – центр зайнятості

З 1 січня 2022 року безробітні малозабезпечені зможуть отримати фінансову допомогу для започаткування власного бізнесу. Допомога надаватиметься в рамках нової...

У Благодатному створюють центр, де працюватимуть рятувальники, медики та поліція

У селі Благодатне Золотоніського району з’явиться Центр безпеки громадян.

На Черкащині можливі затримки поїздів через ремонт

Через роботи з реконструкції можливі затримки поїздів на дільниці Миронівка — ст.ім. Т. Шевченка, що на Черкащині.

З 12 листопада – карантин "червоної" зони

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з 12 листопада перевела Черкаську область у «червону» зону через поширення...

На сесії ухвалили зміни до бюджету

Депутати міської ради проголосували за зміни до бюджету та Програми соціально-економічного і культурного розвитку міста. Відповідні рішення ухвалили під час...

Тепер дістатися до столиці можна на годину швидше

Близько 40 км автошляху від Золотоноші до кордону з Київською областю відновлено в межах програми Президента «Велике Будівництво». Про...

У мікрорайоні Хімселище хочуть сквер

Неподалік зупинки громадського транспорту “Шкільна” пропонують облаштувати сквер.

Каталог підприємств

Каталог підприємств м.Черкаси та Черкаської області

...
Новини

Черкаські незалежні новини

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Податкова довідка ДФС

Архів податкової довідки

...
Установка спутникового телевидения
Міська довідка

Інформаційно-довідковий розділ м. Черкаси

...
Фотогалерея

Фотогалерея м.Черкаси та Черкаської області

...
Послуги порталу

Послуги інформаційно-ділового порталу city.ck.ua

...