Налоговая справка ГФС

Стадник Любовь Сергеевна 18-01-2010 14:47

Здравствуйте! Есть ли возможность принять на должность продавца в магазине нового человека (без оформления) на испытательный срок и на какое время.
Шановна Любове Сергіївно! Надання роз'яснень з Вашого питання не входить до компетенції органів ДПС

Баленко О.В., ФОП м. Черкаси 18-01-2010 14:47

Який максимальний обсяг річного обороту дозволяється підприємству, щоб не втратити право сплачувати єдиний податок 6% ?
Пунктом 1 Указу Президента України від 03.07.1998, № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" встановлено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для суб'єктів малого підприємництва - юридичних осіб будь-якої організаційно-правової форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень.

Ivan 18-01-2010 14:47

СГ підпреєство надає послуги по вирощування норок отриманих від іншого підпреємства. яка декларація по ПДВ включає надані СГ постуги (спеціальна чи загальна) ?
Для надання правильної відповіді просимо уточнити ряд важливих моментів:
1 – чи переходять права власності на вирощених норок вашому ж підприємству
2- якщо ні, в якому вигляді (живі чи шкурки) передаються норки власнику
Дякуємо.

Тетяна 18-01-2010 14:47

Утримання і сплата податку з доходу фіз. осіб з орендної плати за землю та майно власників земельних і майнових паїв при виплати орендної плати в грошовому вигляді і СГ продукцією. Чи застосовується коефіцієнт передбачений пунктом 3,4 ЗУ №889.
Згідно із ст. 22 Закону «Про оренду землі» від 06.10.98 р. № 161-XIV (у редакції Закону України від 02.10.2003 р. № 1211-IV, зі змінами та доповненнями) орендна плата може справлятися у грошовій, натуральній та відробітковій (надання послуг орендодавцю) формах. Сторони можуть передбачати в договорі оренди поєднання різних форм плати. Орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у державній і комунальній власності, справляється виключно у грошовій формі.
При нарахуванні (виплаті) доходів у будь-яких не грошових формах такий об'єкт оподаткування визначається в порядку, встановленому п. 3.4 ст. 3 Закону № 889-IV, тобто як вартість такого нарахування, визначена за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт, який розраховується за формулою:
К = 100 : (100 – Сп),
де К – коефіцієнт;
Сп – ставка податку, встановлена для таких доходів на момент такого нарахування.
Вартість такого нарахування визначається виходячи із звичайної ціни, збільшеної на суму податку на додану вартість, якщо особа, яка здійснює таке нарахування, є платником податку на додану вартість; акцизного збору, якщо надається підакцизний товар.
Якщо особа, яка нараховує доходи у формах, відмінних від грошової, є платником податку на прибуток підприємств за ставкою, встановленою п. 10.1 ст. 10 Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР, зі змінами та доповненнями), то до її валових витрат включається сума, розрахована згідно з цим пунктом. Така сама сума є базою для нарахування збору до Пенсійного фонду України та внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Крім того, якщо оподатковуваний дохід виплачується у негрошовій формі чи готівкою з каси резидента, то податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, наступного за днем такої виплати (пп. 8.1.4 п. 8.1 ст. 8 Закону № 889-IV).
Як бачимо, коефіцієнт, передбачений п.3.4 ЗУ №889/IV, необхідно застосовувати.

Ivan 18-01-2010 14:47

Додатково повідомляю, що права власності на норки нашому підприємству не перходять. Ми лише надаємо послуги по відгодівлі норок.
В такому разі, відповідно до пунктів 81.7 та 81.8 ст. 81 Закону № 168/97-ВР “Про податок на додану вартість”, сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у групах 1 – 24 УКТ ЗЕД згідно із Законом України від 05.04.2001 р. № 2371-III «Про Митний тариф України» (зі змінами та доповненнями).
Наголосимо на тому, що у розумінні цього Закону сільськогосподарськими вважаються лише товари, самостійно вирощені, відгодовані, виловлені, збирані (заготовлені) безпосередньо платником податку – суб'єктом спеціального режиму оподаткування, а не придбані в інших осіб. До сільськогосподарських товарів у розумінні цього Закону належать також продукти, отримані в результаті самостійної або/та на давальницьких умовах обробки (переробки) товарів, що самостійно сільськогосподарським підприємством вирощені, відгодовані, виловлені, збирані (заготовлені), які слугують сировиною для такої переробки.
Таким чином, положення ст.8 прим.1 ЗУ “Про ПДВ” не поширюється на давальницькі послуги, що виконуються виробником сільськогосподарської продукції, оскільки вони не включені до переліку пільгових видів діяльності. Отже, обсяг за операціями, що виконуються на давальницьких умовах стороннім організаціям, відображаються в загальній декларації з ПДВ.

Ivan 18-01-2010 14:47

Дякую за відповідь. Але я хотів би уточнити. Наше підприємство є платником фіксованого СГ податку. Орендна плата за земельні та майнові паї нараховується в грошовому вигляді, а виплачується частково грошима і СГ продукцією. Як в такому випадку ,чи потрібно застосовувати коефіцієнт встановлений п.3.4 ЗУ №889
Орендна плата за землю може встановлюватись у грошовій, натуральній і відробітковій (надання послуг орендодавцю) формах. У договорі оренди сторони можуть обумовити поєднання різних форм орендної плати (ст. 22 Закону № 161). Розмір орендної плати за земельні паї встановлюється відповідно до статті 1 Указу Президента України «Про додаткові заходи щодо соціального захисту селян – власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)» від 02.02.2002 р. № 92/2002 (далі – Указ № 92).
У разі коли договором оренди встановлено натуральну чи відробіткову форму орендної плати за земельний пай, то відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.99 р. № 672 ці обсяги слід перерахувати в грошову форму (далі – Постанова № 672). Зокрема, ця постанова говорить про те, що «...перерахунок обсягів натуральної та відробіткової форм плати за оренду земельної частки (паю) у грошову проводиться виходячи з фактичної собівартості визначених договором видів продукції, робіт (послуг), яка склалася в господарстві за минулий рік...».
Крім того, розмір орендної плати за землю обчислюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди (ст. 21 Закону № 161).
Отже, орендна плата за земельний пай підлягає індексації відповідно до рівня інфляції на дату її виплати.
Індексація орендної плати обчислюється за формулою:
ОП за місяць = ОП за рік : 12 х І інф. року х І інф. міс., де ОП за місяць – розмір орендної плати за місяць, у грн.;
ОП за рік – розмір орендної плати за рік, у грн.;
І інф. року – індекс інфляції з початку поточного року до дати укладення договору оренди;
І інф. міс. – індекс інфляції за перший місяць оренди.

Наводимо приклад проведення такого розрахунку.

Договір оренди земельного паю укладено 01.08.2007 р. Розмір орендної плати на рік – 2400 грн. Рішення
Для обчислення проіндексованого розміру орендної плати використано індекси інфляції:
– за січень – липень 2007 року – 1,056 (105,6 % див. газету ГоловБух № 45/2007, стор. 4);
– за серпень 2007 року – 1,006 (100,6 % див. газету ГоловБух № 51/2007, стор. 7).
Розмір орендної плати за серпень 2007 року з урахуванням індексу інфляції становить:
2400 грн. : 12 х 1,056 х 1,006 = 212,47 грн.
Дохід від надання в оренду нерухомості, яка знаходиться на території України, включається до оподатковуваного доходу (пп. «е» п. 1.3 Закону № 889). Відповідальними за нарахування, утримання та сплату до бюджету податку з доходів є податкові агенти, які визначені пунктом 1.15 Закону № 889.
Таким чином, якщо юридична особа уклала договір оренди земельного паю з фізичною особою, то така юридична особа – орендар є податковим агентом щодо нарахування та утримання податку з доходів у вигляді орендної плати. Дохід у вигляді орендної плати за договором оренди земельного паю кінцево оподатковується при його виплаті за рахунок платника податку (пп. 9.1.5 Закону № 889) та за ставкою 15 %.
При нарахуванні (виплаті) доходів у будь-яких негрошових формах такий об'єкт оподаткування визначається в порядку, встановленому п. 3.4 ст. 3 Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб", тобто, як вартість такого нарахування, визначена за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт 1,18, який розраховується за формулою: К = 100 : ( 100 – Сп ), де К - коефіцієнт; Сп – ставка податку, встановлена для таких доходів на момент такого нарахування ( 100 : (100 – 15) = 1, 18 ).

У разі виплати оподатковуваного доходу в негрошовій формі до бюджету сплачується податок з доходів протягом банківського дня, наступного за днем його виплати (пп. 8.1.4 Закону № 889).
Необхідно звернути увагу, що коли договором оренди земельного паю встановлено натуральну форму оплати, обсяги якої перераховуються в грошову виходячи з фактичної собівартості продукції, зазначеної в договорі, то для цілей оподаткування податком з доходів застосовуються норми Закону № 889. Тобто вартість цієї продукції у грошовій формі перераховується за звичайними цінами.
Щодо ПДВ, то слід зазначити, що в разі поставки товарів чи послуг у межах бартерних операцій база оподаткування ПДВ визначається виходячи з фактичної ціни операції, але не нижчої за звичайні ціни (п. 4.2 Закону про ПДВ).
Отже, за операцією поставки продукції сільського господарства в рахунок орендної плати за оренду земельного паю база оподаткування ПДВ визначається на рівні звичайної ціни.
У разі коли на підприємстві створено комісію для визначення звичайних цін на продукцію, то для встановлення їх рівня комісія повинна керуватися нормами пункту 1.20 Закону про прибуток.
Як бачимо, коефіцієнт, передбачений п.3.4 ЗУ №889/IV, необхідно застосовувати.

Кикалова Ольга Валериевна 18-01-2010 14:47

Я нахожусь в декретном отпуске. Муж - частный предприниматель, единщик, без наемных работников. Единый - 200,00 грн. Хочу чтобы согласно законодательства мне пересчитали выплату по уходу за ребенком до трех лет ( больше 130,00 грн. ). Для этого в социальную службу нужно предоставить справку о доходах членов семьи. Кто обязан выдать такую справку моему мужу ? Налоговая или он сам ? Какие суммы должны быть указаны в ней ? Спасибо.
За довідкою про доходи суб'єкта підприєьницької діяльності Вам необхідно звернутися до дільничного інспектора у державну податкову інспекцію за місцем реєстрації.

Елена Петровна 18-01-2010 14:47

Я работаю медсестрой в черкасской больнице. С мужем в разводе, сама воспитываю ребенка, получаю алименты. На работе мне не насчитывают налоговую льготу по налогу с доходов физических лиц. Правомерно ли это? Если нет, то пожалуйста, разъясните, какие есть льготы у таких женщин, как я и куда мне обратиться для их получения.
Статтею 6 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" передбачено, що в разі, якщо Ваша заробітна плата перевищує 940,00 грн, на місяць, то жодного права на застосування податкової соціальної пільги Ви не маєте. У разі, якщо Ваша зарплата є меншою, ніж 940 грн. на місяць, то просимо написати нам ще одного листа - і ми Вам детально роз'яснимо Ваші права.

Елена Петровна 18-01-2010 14:47

Моя месячная зарплата больше, чем 940 гривен, и, значит, льгот у меня нет. Спасибо за разъяснение.
Будь-ласка, звертайтесь за консультаціями і надалі.

сергей 18-01-2010 14:47

хочу закрытьЧП(частный предприниматель).говорят,это сделать сложнее,чем открыть?Что для этого надо,какие документы?
Щоб оперативно надати відповідь, надсилаємо роз’яснення на російській мові. Дійсно, процедура припинення підприємницької діяльності доволі складна і тривала. Якщо будуть виникати якісь додаткові питання – пишіть.

Орган госрегистрации

В соответствии с Законом Украины от 15.05.2003 г. № 755-IV «О государственной регистрации юридических лиц и физических лиц – предпринимателей» (далее – Закон № 755) предприниматель может начать процедуру прекращения предпринимательской деятельности по своему решению. Проходит она в два этапа.
Первый этап. Предприниматель имеет уже свидетельство нового образца и лично обращается к государственному регистратору (далее – госрегистратор) по вопросу прекращения своей предпринимательской деятельности. Для этого ему необходимо представить следующие документы:
– паспорт;
– нотариально удостоверенное заявление о решении прекратить предпринимательскую деятельность;
– квитанцию, подтверждающую внесение платы за публикацию объявления о прекращении предпринимательской деятельности.
Согласно ст. 22 Закона № 755 объявление о прекращении деятельности публикуется специально уполномоченным органом по вопросам государственной регистрации в специализированном печатном органе массовой информации в течение десяти рабочих дней с момента внесения госрегистратором соответствующей записи в Единый государственный реестр юридических лиц и физических лиц – предпринимателей (далее – ЕГР).
Специализированным печатным органом массовой информации является «Бюллетень государственной регистрации» (далее – Бюллетень), который зарегистрирован в Государственном комитете телевидения и радиовещания Украины как официальное отечественное издание, выходящее три раза в месяц и издаваемое Госпредпринимательством Украины. Ознакомиться с содержанием Бюллетеня можно пока только у госрегистратора, которому подается заявление о прекращении деятельности. В дальнейшем с Бюллетенем можно будет ознакомиться в библиотеках или оформить на него подписку. То есть объявление о том, что предприниматель решил закрыть свое дело, печатается централизованно и только в Бюллетене, а не в средствах массовой информации города или области.
Госрегистратор вносит запись в ЕГР о решении предпринимателя прекратить свою деятельность и передает сведения о таком решении в органы налоговой службы по месту регистрации предпринимателя. Предпринимателю выдают на руки справку о том, что в ЕГР внесена запись о его решении прекратить свою предпринимательскую деятельность по собственному желанию. С этой справкой он отправляется в Пенсионный фонд и другие социальные фонды (если он был в них зарегистрирован) для снятия с учета.
Второй этап. По истечении двух месяцев с момента опубликования объявления в Бюллетене (а с момента подачи заявления госрегистратору – 2,5 месяца) происходит непосредственно регистрация прекращения предпринимательской деятельности, если предприниматель представит все необходимые для этого документы, среди которых:
– заполненная регистрационная карточка на проведение государственной регистрации прекращения предпринимательской деятельности физического лица – предпринимателя по его решению (форма № 12);
– свидетельство о госрегистрации;
– справка из налоговой инспекции о снятии с учета в качестве налогоплательщика;
– справки из Пенсионного фонда Украины и фондов социального страхования о снятии с учета (справки представляются даже в том случае, если предприниматель не состоял на учете в данных фондах).
Если не будет хотя бы одного из вышеперечисленных документов, предприниматель не сможет оформить прекращение предпринимательской деятельности.
Госрегистратор вносит в ЕГР запись о проведении прекращения предпринимательской деятельности. Дата внесения такой записи в ЕГР является датой государственной регистрации прекращения предпринимательской деятельности физического лица – предпринимателя.
На следующий день после внесения этой записи госрегистратор выдает предпринимателю копию свидетельства о государственной регистрации физического лица – предпринимателя со специальной отметкой о государственной регистрации прекращения предпринимательской деятельности физическим лицом – предпринимателем*.
Процедуру закрытия собственного дела предприниматель может поручить другому лицу. В этом случае предприниматель оформляет доверенность на физическое лицо, которому доверяет закрыть свое дело. Документы для прекращения предпринимательской деятельности и процедура закрытия те же, что и в первом случае, единственное отличие – наличие доверенности.
Доверенность должна быть нотариально удостоверенной и иметь номер и дату выдачи. Кроме того, в ней необходимо указать, какие именно действия поручаются выполнить доверенному лицу. Для того чтобы доверенное лицо могло полностью выполнить всю процедуру закрытия предпринимательской деятельности, необходимо, чтобы в доверенности было указано следующее: действовать от имени предпринимателя в органах государственной регистрации, налогового учета, в Пенсионном фонде, фондах социального страхования; предоставлено право подписи от имени предпринимателя. Следует также помнить о том, что доверенность выдается на определенный срок.
Налоговая инспекция
Снятие с учета в органах налоговой службы осуществляется в соответствии с Инструкцией о порядке учета плательщиков налогов, утвержденной приказом ГНА Украины от 19.02.98 г. № 80. Данной Инструкцией предусмотрено, что в трехдневный срок со дня внесения в ЕГР записи о решении прекратить деятельность в органы налоговой службы необходимо подать заявление о снятии с учета налогоплательщика по форме № 8-ОПП и оригиналы ранее полученных и подлежащих возврату документов (свидетельства, патенты, справки по форме № 4-ОПП), а также их копии, заверенные органом налоговой службы.
После получения от предпринимателя заявления органы государственной налоговой службы проводят документальную проверку. Проверка осуществляется в соответствии с нормами Порядка оформления результатов документальных проверок относительно соблюдения налогового и валютного законодательства субъектами предпринимательской деятельности – физическими лицами, утвержденного приказом ГНА Украины от 11.06.2004 г. № 326. Если в ходе проверки не выявлено задолженностей перед Государственным бюджетом Украины и местным бюджетом, то предпринимателю выдается документ, подтверждающий снятие его с учета при условии получения уведомления из банка о закрытии всех имевшихся счетов**.
Если же в ходе проверки выявлена задолженность по уплате налогов и сборов, до ее погашения предприниматель не может быть снят с учета. При этом согласно п. 12.6 ст. 12 Закона Украины от 21.12.2000 г. № 2181-III «О порядке погашения обязательств налогоплательщиков перед бюджетами и государственными целевыми фондами», если есть переплаченные суммы налогов или суммы невозмещенных налогов (сборов), такие суммы используются для погашения налоговой задолженности или налогового долга перед другими бюджетами, а при отсутствии такой задолженности долг направляется в распоряжение налогоплательщика. Проверка проводится также при возбуждении дела о банкротстве налогоплательщика или в случае производства дела в суде о прекращении госрегистрации.
После снятия с учета оформляется соответствующая справка по форме № 12-ОПП, которая направляется органу госрегистрации.
Если предприниматель был зарегистрирован в качестве плательщика НДС, ему также необходимо сняться с данного учета и сдать Свидетельство плательщика НДС. Порядок снятия с регистрации в качестве плательщика НДС определен Положением о Реестре плательщиков НДС, утвержденным приказом ГНА Украины от 01.03.2000 г. № 79.
Для снятия с регистрации представляется заявление по форме № 3-Р об исключении из Реестра плательщиков НДС, Свидетельство плательщика НДС и все его заверенные копии. Орган налоговой службы в течение десяти дней рассматривает полученные документы, после чего (при наличии оснований) исключает предпринимателя из Реестра.
Пенсионный фонд
Очередным этапом прекращения предпринимательской деятельности является снятие с учета в качестве плательщика пенсионных взносов. Согласно пп. 3.4 п. 3 Инструкции о порядке исчисления и уплаты страхователями и застрахованными лицами взносов на общеобязательное государственное пенсионное страхование в Пенсионный фонд Украины, утвержденной постановлением правления Пенсионного фонда Украины от 19.12.2003 г. № 21-1, предприниматель в течение десяти календарных дней со дня внесения госрегистратором записи в ЕГР о решении относительно прекращения предпринимательской деятельности обязан подать в управление Пенсионного фонда по месту своей регистрации заявление о снятии с учета. После получения заявления при наличии наемных работников орган Пенсионного фонда в 10-дневный срок проводит документальную проверку правильности исчисления и уплаты страховых взносов, после чего оформляется соответствующий акт проверки.
До начала проверки предпринимателю следует представить в территориальное отделение Пенсионного фонда по месту регистрации отчетность за наемных работников (приложение № 23) и за себя (приложение 25 или 26 – в зависимости от избранной системы налогообложения). Причем последний раз отчетность по наемным работникам (приложение 23) необходимо представить за тот месяц, в котором предприниматель будет снят с учета в органах ПФУ. Кроме того, необходимо представить сведения о себе и работниках в отдел персонификации за текущий отчетный год.
Если в ходе проверки выясняется, что предприниматель не полностью рассчитался с Пенсионным фондом, составляется справка о долге по платежам, копия которой направляется органу налоговой службы. Пенсионный фонд закрывает дело плательщика после окончательного погашения им недоимки по уплате страховых взносов и других платежей в бюджет Пенсионного фонда и выдает предпринимателю справку о снятии с учета для предъявления госрегистратору. Дело плательщика сдается в архив органа Пенсионного фонда по окончании отчетного года.
Фонды социального страхования
Если предприниматель использовал труд наемных работников, значит, он подлежал обязательной регистрации в качестве работодателя и должен был уплачивать страховые взносы в Фонд общеобязательного государственного социального страхования от несчастного случая, в Фонд общеобязательного государственного социального страхования на случай безработицы и Фонд общеобязательного государственного социального страхования в связи с временной потерей трудоспособности. Порядок снятия с учета во всех вышеперечисленных фондах социального страхования в целом одинаков. Предприниматель в течение десяти календарных дней со дня внесения госрегистратором записи в ЕГР о решении относительно прекращения предпринимательской деятельности обязан представить в исполнительную дирекцию соответствующего Фонда по месту регистрации заявление о снятии с учета, а также копии трудовых договоров с отметкой о том, что договоры сняты с регистрации в центе занятости. Напомним, что прежде чем подать госрегистратору заявление о ликвидации, предприниматель должен уволить своих наемных работников и снять с регистрации все трудовые договоры, заключенные с ними.
После получения заявления каждым Фондом проводится документальная проверка относительно полноты начисления и уплаты страховых взносов. Если предприниматель имеет задолженность и неплатежеспособен, органы Фонда после проведения проверки составляют акт, копию которого направляют органу налоговой службы. Кроме того, соответствующее уведомление высылается и органу госрегистрации. То есть сняться с учета можно только при условии полного погашения плательщиком всей суммы долга. После этого предприниматель сможет получить от Фонда справку о снятии с учета, которую сможет в дальнейшем представить госрегистратору.
Справка для госрегистратора в каждом Фонде оформляется и в том случае, если предприниматель не использовал труд наемных работников и/или не был зарегистрирован в добровольном порядке.
Кроме того, при ликвидации предпринимателю необходимо сдать все ранее полученные разрешительные документы органам, их выдавшим, в частности разрешение на размещение объекта торговли, патент, лицензию, печать и др.

Яворская Алевтина Петровна 18-01-2010 14:47

Каков порядок снятия с учета в налоговой инспекции наемных работников предпринимателя, который является плательщиком единого налога
Можливість укладання суб`єктами підприємницької діяльності, зокрема, платниками єдиного податку, договорів з громадянами на використання їх праці для здійснення підприємницької діяльності передбачена ст. 46 Господарського кодексу України.
Трудові відносини громадян регулюються Кодексом законів про працю України, Законом України від 24.03.95 N 108/95-ВР "Про оплату праці", Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.01 № 260 «Про затвердження Форми трудового договору між працівником та фізичною особою та Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.06.01 за № 554/5745 (далі - Наказ № 260), а також іншими нормативними актами з цих питань.
Трудовий договір, укладений у письмовій формі між працівником і фізичною особою-підприємцем, фізична особа повинна подати на реєстрацію до державної служби зайнятості (п. 2 Наказу № 260).
У разі закінчення строку трудового договору або припинення його дії достроково в трудовому договорі фізична особа робить запис про підстави його припинення з посиланням на відповідні статті КЗпП України, про що сторони сповіщають державну службу зайнятості, яка зареєструвала трудовий договір (п. 6 Наказу № 260).
Відповідальна особа центру зайнятості протягом трьох днів повинна зняти трудовий договір з реєстрації, про що робиться відмітка у книзі реєстрації трудових договорів (п. 7 Наказу № 260).
Записи про реєстрацію та зняття з реєстрації трудового договору дають право фізичній особі внести записи до трудової книжки працівника про прийняття та звільнення його з роботи. Посадова особа центру зайнятості підтверджує особистим підписом записи, внесені фізичною особою до трудової книжки працівника, і засвідчує їх печаткою (пп. 8, 9 Наказу № 260).
Відповідно до норм Указу Президента України від 03.07.98 N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку|урахування| та звітності суб'єктів малого підприємництва"(в редакції Указу Президента України від 28.06.99 N 746/99) (далі - Указ), у разі коли платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Форма та Порядок видачі Свідоцтва про право сплати єдиного податку затверджені наказом Державної податкової адміністрації України від 29.10.99 N 599 "Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі” (далі - Порядок N 599).
Відповідно до п. 4 Порядку № 599, якщо платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці, то на кожну особу, яка перебуває з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім'ї, платнику єдиного податку видається довідка про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного податку (далі - Довідка) згідно з додатком 2 до цього Порядку. У разі збільшення чисельності працівників (відкриття додаткових робочих місць) протягом терміну дії отриманого Свідоцтва платник єдиного податку повинен здійснити доплату за кожного додатково найманого працівника, з розрахунку не менш як за повний місяць з початку діяльності таких працівників, і отримати Довідки для цих працівників. У разі зменшення чисельності працівників протягом терміну дії отриманого Свідоцтва платник єдиного податку повинен повернути отримані Довідки.
Відповідно до п. 6 Порядку № 599, після закінчення терміну дії Свідоцтва воно підлягає поверненню разом з усіма Довідками в 5-денний термін до органу державної податкової служби, який їх видав.
Орган державної податкової служби, що видає Свідоцтво та Довідки, реєструє їх у журналі обліку видачі Свідоцтв, де вказуються прізвище, ім'я та по батькові платника єдиного податку, номер та серія Свідоцтва, дата його видачі, терміни дії, дата його повернення, прізвища, імена та по батькові найманих працівників, номери та серії виданих на них Довідок, дата їх видачі та повернення, сплачені суми єдиного податку (п. 7 Порядку № 599).
Враховуючи викладене, у разі припинення трудових відносин з найманим працівником, Ви та найманий працівник повинні повідомити державну службу зайнятості. На цій підставі у триденний термін відбувається зняття з реєстрації трудового договору відповідальною особою центру зайнятості. Після зняття з реєстрації трудового договору Ви маєте право внести записи до трудової книжки працівника про звільнення його з роботи з посиланням на відповідні статті КЗпП, які підтверджує особистим підписом посадова особа центру зайнятості та засвідчує їх печаткою.
У разі звільнення найманого працівника до настання терміну сплати єдиного податку, тобто до 20 числа місяця, та повернення Довідки найманого працівника, нарахування єдиного податку за таку найману особу не відбувається. Якщо найманого працівника звільнено після настання терміну сплати єдиного податку, то сплачена сума єдиного податку за такого працівника не повертається. У разі, якщо в поточному місяці на місце звільненого працівника прийнято нового працівника, то доплата за таку найману особу не відбувається.

Елена Васильевна 18-01-2010 14:47

Каковы сейчас суммы командировочных выплат по Украине?
Працівникові відшкодовуються витрати на проїзд, проживання (за наявності підтверджуючих документів) та добові за кожний день (включаючи день від'їзду та приїзду) перебування працівника у відрядженні. На даний час добові складають 30 гривень.

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...