Налоговая справка ГФС

СвІтлана, бухгалтер 12-05-2015 11:4

Доброго дня, підприємство оплатило навчання працівника, чи оподатковується дана сума,та чи включається дана сума в дохід працівника
Доброго дня!

По перше, урегулювати відносини між роботодавцем і працівником, який здобуває вищу або професійно-технічну освіту за рахунок підприємства, можна, уклавши письмовий договір. Про це йдеться в статті 165.1.21 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Зокрема, у договорі має бути зазначено те, що секретар бере на себе зобов’язання відпрацювати в роботодавця після закінчення вищого навчального закладу (далі — ВНЗ) або професійно-технічного навчального закладу (далі — ПТНЗ) й отримання спеціальності (кваліфікації) не менш як три роки.

Сума, сплачена роботодавцем на користь вітчизняних ВНЗ та ПТНЗ за фізичну особу, не включають до складу оподатковуваних доходів таких фізичних осіб (пп. 165.1.21 п. 165.1 ст. 165 ПКУ). Ця сума не має бути вище розміру, визначеного в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 ПКУ. Тобто розмір сплачених коштів не повинен перевищувати суму, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, який діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн на кожний повний чи неповний місяць підготовки або перепідготовки такої фізичної особи, незалежно від того, чи перебуває вона в трудових відносинах з роботодавцем. У 2015 році — це 1710 грн. Якщо ж підприємство сплатило кошти в більшому обсязі, то сума перевищення підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Якщо працівник припиняє трудові відносини з роботодавцем протягом періоду навчання або до завершення третього календарного року від того, в якому воно закінчується, сума, сплачена як компенсація вартості навчання, прирівнюється до додаткового блага, наданого секретарю впродовж року, на який припадає таке припинення трудових відносин. Ця сума підлягає оподаткуванню в загальному порядку, визначеному розділом IV ПКУ (абз. 2 пп. 165.1.21 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

СвІтлана, бухгалтер 12-05-2015 11:0

Чи обовязково погоджувати ліміт каси з банком, 2)Якщо підприємсто проводить безготівковий спосіб розрахунків (вся виручка підприємства іде тільки через розрахунковий рахунок) , проте підприємство знімає кошти і виплачує готівкою заготівельникам. Чи можна встановити ліміт каси по виданих коштах, адже кошти отримані з банку до розрахунку ліміту не входять
Доброго дня!

Відповідно до Постанови Нацбанку України від 03.03.2015р. №157 в умовах особливого періоду підприємства, організації узгоджують з обслуговуючим банком розрахунок ліміту залишку готівки в касі. Ініціатором процедури узгодження є обслуговуючий банк. Для підприємств, організацій, які не узгодили з банком такий розрахунок, зазначений ліміт має вважатися нульовим, а не здана підприємством, організацією на кінець робочого дня готівка — понадлімітною.

Готівкові кошти, які надходять до кас підприємств, організацій мають здаватися ними в повному обсязі до уповноваженого банку в порядку та строки, що узгоджені з банком, і зараховуватися на їх поточні рахунки не пізніше наступного робочого дня.

Підприємства й організації не мають права накопичувати у своїх касах готівку для здійснення майбутніх витрат (у тому числі — на заробітну плату, виплати соціального характеру) до встановленого строку їх виплати.

В особливий період уповноважені банки ведуть систематичний облік підприємств та організацій, які мають постійну готівкову виручку.

У разі настання обставин, що унеможливлюють здавання підприємствами й організаціями готівкових коштів до уповноважених банків, підприємства та організації можуть перевищувати ліміт залишку готівки в касі, одночасно вживаючи заходів для забезпечення щонайскорішого здавання понадлімітних коштів до таких банків або мобільних підрозділів банків.

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Кіра 11-05-2015 12:39

Доброго дня! До 01.01.2015 року я була платником єдиного податку 3 групи зі сплатою 5 відсотків, а з 1 січня цього року перебуваю на тій же групі, але ставка 2 відсотки і ПДВ. Підкажіть будь-ласка, якщо я відгрузила товар у 2014 році, відповідно покупцю виписала накладну, але гроші надійшли лише влютому 2015 року, як я маю відобразити в книзі доходів і за якою ставкою сплатити єдиний податок, а податкову накладну по надходженню цих коштів я мала виписати?
Доброго дня!

Відповідно до п. 292.6. ст.292 Податкового кодексу України датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Тетяна 08-05-2015 14:51

ФОП на 3 групі, основний вид діяльності якого надання в оренду і експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, має право компенсувати собі витрати по ел.енергії, чи це повинно входити в суму орендної плати?
Доброго дня!

Якщо сплата комунальних платежів передбачена договором оренди, то відшкодована орендарем сума комунальних послуг платнику єдиного податку повністю включається до доходу платника єдиного податку від провадження ним діяльності з надання послуг (надання нерухомості в оренду).
     Якщо договором оренди не передбачено сплату орендарем комунальних платежів, але такі платежі відшкодовуються орендарем фізичній особі – підприємцю - платнику єдиного податку, то сума цих платежів включається до доходу платника єдиного податку та оподатковується за обраною ним ставкою. Сума відшкодована орендарем комунальних платежів, що згідно договору не включаються до орендної плати, у платника єдиного податку другої групи буде вважатися доходом, отриманим від виду діяльності, який не зазначений у реєстрі платників єдиного податку і до такого доходу застосовується ставка єдиного податку у розмірі 15%.

Дякуємо за питання!

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Татьяна 08-05-2015 14:48

Добрый день. Может ли ООО на общей системе налогообложения предоставлять услуги, в частности аренду ФЛП на 2 группе?
Доброго дня!

У Вашому випадку підприємство має право проводити підприємницьку діяльність, в тому числі наданні аренди ФО-П 2 групи.

Дякуємо за питання!

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Бухгалтер 08-05-2015 12:51

На підприємстві працює інвалід 3 групи ЄСВ нараховується на заробітну плату 8,41%, кожний рік він проходе медогляд для підтвердження своєї групи інвалідності, в цьому році він мав бути проходити медогляд 6 травня, але буде проходити та підтверджувати групу інвалідності 14 травня, ЄСВ нараховувати на заробітну плату з 06 травня по 14 травня 36,8% чи 8,41%?
Доброго дня!

Якщо в період з 06 травня по 14 травня у найманого працівника буде підтвердження його інвалідності, то ЄСВ нараховується в розмірі 8,41 %, якщо не буде вказаного підтвердження, то ЄСВ нараховується в розмірі 36,8 %.

Дякуємо за питання!

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

oksana 07-05-2015 17:2

доброго дня.я на спрощеній системі,2 група,1 найманий працівник-чи повинна сплачувати військовий збір,та якщо так,то як його обраховувати?дякую наперед
Доброго дня!

     Згідно з п. 162.1 ст. 162 ПКУ платниками збору є податкові агенти.

     Відповідно до п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розд. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) об’єктом оподаткування збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ.

     Особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку (далі – податковий розрахунок) до контролюючого органу за місцем свого розташування (п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).

     Відповідно до п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

Дякуємо за питання!

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ирина 07-05-2015 12:15

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, яким чином підприємцю на 3-й групі єдиного податку отримувати лікарняні.
Доброго дня!

     Відповідно до пп.4 п.292.11 ст.292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до складу доходу платника єдиного податку, визначеного ст.292 ПКУ, не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм.
     Згідно із ч.3 ст.4 Закону України від 18 січня 2001 року №2240 - III «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» (далі - Закон №2240) особи, які застраховані на добровільних засадах у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та фізичні особи (підприємці, що сплачують єдиний податок (крім осіб, які знаходились у страхових випадках, передбачених цим Законом, або у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за цим Законом за умови сплати страхових внесків (встановленого розміру єдиного податку) не менше повних шести календарних місяців протягом останніх дванадцяти календарних місяців перед настанням страхового випадку.
         Враховуючи те, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату доходу, то сума отриманої допомоги не включається до складу доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку, а оподатковується податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

Дякуємо за питання!

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ганна 07-05-2015 10:30

Я підприємець з 01.01.2015року на загальній системі , до 01.01.2015 року перебувала на єдиному податку 2 група за календарний рік (12 попередніх місяців) станом на 06.05.2015року перевищення 1000000грн.Заяву прореєстрацію ПДВ подам до 10 червня 2015року.З якого періоду мають видати свідоцтво платника ПДВ, чи оподатковується сума перевищення до дати отримання свідоцтва платника ПДВ.
Доброго дня. Відповідно до п. 183.9 ст. 183 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі відсутності підстав для відмови у реєстрації особи як платника податку контролюючий орган зобов’язаний протягом трьох робочих днів після надходження реєстраційної заяви до контролюючого органу внести до реєстру платників податку запис про реєстрацію такої особи як платника податку з дня внесення запису до реєстру платників податку у разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку. Датою реєстрації особи платником ПДВ, яка вноситься до реєстру платників ПДВ, є зазначена вище дата. Свідоцтво платника ПДВ як документ скасований. На даний час зареєстрованим платникам ПДВ видається Витяг з реєстру платників ПДВ.

Податкові зобов’язання та право складання податкової накладної виникає з дати реєстрації особи платником ПДВ.

Дякуємо за запитання.

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Марина 07-05-2015 9:27

У видатковому касовому ордері вказано Іванов І.І.(здача виручки).У банківській квитанції вказано Петров І.І.Обоє працівники нашого підприємства і мають доручення на здачу виручки в банк.Чи є це порушення касової дисципліни?Які штрафні санкції передбачено?
Доброго дня. Постановою Національного банку від 15.12.2004  № 637 затверджено  Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні. Пунктом 3.7. розділу «Порядок оформлення касових операцій» Положення встановлено, що приймання одержаної з банку готівки в касу та видача готівки з каси для здавання її до банку оформляються відповідними касовими ордерами (прибутковим або видатковим) з відображенням такої касової операції в касовій книзі. Документом, що свідчить про здавання виручки до банку, є відповідна квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, засвідчена підписами відповідальних осіб банку та відбитком печатки (штампа) банку.

Відповідно до п.7.3. розділу «Контроль за дотриманням порядку ведення операцій з готівкою» Особи, які винні в порушенні порядку ведення операцій з готівкою, притягуються до відповідальності в установленому законодавством України порядку.

Статтею 164 2 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за порушення встановленого порядку ведення бухгалтерського обліку в розмірі від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одно з правопорушень, зазначених у частині першій цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дякуємо за запитання.

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Марина 07-05-2015 9:20

Доброго дня. Я фіз. особа на загальній системі. Чи можу я перейти на 2 групу єдиного податку.
Доброго дня!

     Відповідно до п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
     Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 ПКУ.
     До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених гл. 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПКУ.

     Заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один з таких способів:
     1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
     2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
     3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;
     4) державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 ПКУ. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

Дякуємо за питання!

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Марина 07-05-2015 9:19

Доброго дня. Я фіз. особа на загальній системі. Чи можу я перейти на 2 групу єдиного податку.
Доброго дня!

     Відповідно до п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
     Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 ПКУ.
     До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених гл. 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПКУ.

     Заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один з таких способів:
     1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
     2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
     3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;
     4) державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 ПКУ. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

Дякуємо за питання!

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...